:
كمينه:۳۱.۵۱°
بیشینه:۳۱.۹۹°
به‌روز شده در: ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۲
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس خبر داد
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم از ورود قطعی کمیسیون صنایع و معادن مجلس به موضوع باز نشدن ایربگ خودروهای ایرانی در تصادف زنجیره‌ای بهبهان خبر داد.
کد خبر: ۱۸۷۴۴۹
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۶
اقتصادگردان- سید جواد حسینی‌کیا در مورد تصادف زنجیره‌ای بهبهان و باز نشدن ایربگ خودروهای ایرانی اظهار کرد: کمیسیون صنایع و معادن یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تاکنون پیگیر موضوع باز نشدن ایربگ خودروهای ایرانی در تصادف زنجیره‌ای بهبهان بوده است. ورود به این موضوع، مطالبه مردم است. قطعا و در اسرع وقت از جایگاه نظارتی مجلس به این موضوع ورود خواهیم کرد.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه از وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان استاندارد و خودروسازان ایرانی موضوع را پیگیری خواهیم کرد، گفت: اگر لازم باشد، گزارشی دقیق را تهیه کرده و در صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرائت خواهیم کرد.

این عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: برنامه دقیق کمیسیون صنایع و معادن مجلس در این خصوص در اولین جلسه کمیسیون مشخص خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی‌کیا با انتقاد از «انحصار بازار خودرو» گفت: وقتی انحصار بازار و تولید خودرو وجود داشته باشد، خواه ناخواه کیفیت خودروی ایرانی هم دستخوش حوادث خواهد شد. ما باید انحصار خودرو را بشکنیم تا رقابت سالم شکل بگیرد. در این صورت، چنین مسائلی به وجود نخواهد آمد.

وی با بیان اینکه عرضه و تقاضا در کشور نابرابر است، گفت: واردات خودرو در شکسته شدن انحصار بی‌تأثیر نخواهد بود. مطالبه مردم افزایش واردات خودرو است که نتیجه آن کاهش قیمت خودروی خارجی و افزایش رقابت در داخل کشور است.
نام:
ایمیل:
* نظر: