:
كمينه:۲۹.۸۴°
بیشینه:۳۰.۷۹°
به‌روز شده در: ۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۷
وزارت خارجه کره جنوبی اعلام کرد دولت آمریکا به سئول اجازه داده است خسارت یک شرکت ایرانی را از طریق سیستم بانکی این کشور پرداخت کند
کد خبر: ۱۸۶۹۳۸
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۵
خبراقتصادی - به گزارش یونهاپ نیوز، وزارت خارجه کره جنوبی اعلام کرد دولت آمریکا به سئول اجازه داده است تا مبلغی را به عنوان جبران خسارت گروه دیانی بر اساس دستور مرکز بین المللی حل و فصل اختلافات سرمایه گذاری پرداخت کند.

بر اساس این گزارش دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا مجوز ویژه ای را صادر کرده است که به دولت کره جنوبی اجازه می دهد خسارت سرمایه گذار ایرانی برای خرید ناموفق شرکت دووالکترونیک را پرداخت کند.

پیش تر معاون وزیر خارجه کره جنوبی در حاشیه مذاکرات هسته ای در وین با نماینده ویژه آمریکا در امور ایران دیدار کرده بود.

مرکز بین المللی حل و فصل اختلافات سرمایه گذاری در ژوئن سال 2018 دولت سئول را به پرداخت 73 میلیارد وون معادل 63 میلیون دلار به گروه دیانی محکوم کرده بود اما دولت کره جنوبی به بهانه تحریم های آمریکا از پرداخت این مبلغ سرباز زده بود.

وزارت خارجه کره جنوبی تاکید کرد مجوز صادر شده در این رابطه که فقط در این مورد بوده به سئول اجازه می دهد از سیستم مالی آمریکا برای پرداخت مبلغ مذکور استفاده کند. مبلغ دقیق پولی که باید انتقال داده شود احتمالا ازطریق رایزنی های بعدی مشخص خواهد شد.

 این وزارتخانه افزود: مجوز صادره از سوی دولت آمریکا انتظار می رود زمینه خوبی برای حل وفصل پرونده خانواده دیانی فراهم کند که یکی از موضوعات حل و فصل نشده بین ایران و کره جنوبی است همچنین انتظار می رود این حکم به بهبود روابط بین دو کشور کمک کند.
نام:
ایمیل:
* نظر: