:
كمينه:۱۰.۷۹°
بیشینه:۱۲.۵۹°
به‌روز شده در: ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۵
عزیزی:
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: امروز مهمترین مطالبه مردم معیشت ودرآمد پایدار است و ضروری است که دولت به طور ویژه به این موضوع توجه داشته باشد.
کد خبر: ۱۸۴۲۰۴
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۹
اقتصادگردان- ابراهیم عزیزی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس و در جریان رسیدگی به گزارش کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل(۴۴) قانون اساسی در مورد نحوه اجرای بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور گفت: امروز مهمترین دغدغه مردم بحث معیشت، تولید و اشتغال است، مهمترین تقاضای مردم داشتن معیشت و درآمد پایدار است که راه دقیق رسیدن به آن دستیابی به تولید و اشتغال پایدار اشت.

وی در ادامه گفت: این چه رفتاری است که دولت با مردم دارد؟ چرا به فکر اشتغال زایی نیست؟ رهبری بارها بر تولید و اشتغال تاکید کردند. مجلس به صورت کارآمد منابع واقعی را برای اشتغال زایی پیش بینی کرد اما از این ۳۲ هزار میلیارد تومان تنها ۸.۸ درصد تخصیص داده شده است. چرا سازمان هدفمندی به وظایف خود عمل نمی کند؟ چرا وزارت اقتصاد که دبیرخانه این موضوع است تاکنون دست به کار نشده است؟.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس تصریح کرد: اگر از این ۳۲ هزار میلیارد تومان، ۲ تا ۳ هزار میلیارد تومان تخصیص داده شده بود اکنون مشکل اشتغال در استانها حل می شد، برای هر وزارت خانه ای رقمی معین تعیین شده است، اعتبارات مشخص شده نیز تاکنون ۲۱.۳ درصد محقق شده است اما تنها ۸ درصد آن تخصیص داده شده این پولها به کجا رفته است؟

عزیزی در پایان گفت: قرار بود این ۳۲ هزار میلیارد تومان به استانهایی که دارای نرخ بیکاری بالاتری هستند بیشتر تخصیص داده شود، چرا به این دغدغه مردم توجه نمی شود؟ به داد مردم برسید.
نام:
ایمیل:
* نظر: