:
كمينه:۱۰.۷۹°
بیشینه:۱۲.۵۹°
به‌روز شده در: ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۸
علیپور:
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از وزیر اقتصاد خواست که ۳۲ هزار میلیارد تومان بودجه اشتغال را به صورت نقد به طرح‌های اشتغالزایی اختصاص دهد.
کد خبر: ۱۸۴۱۹۸
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۹
اقتصادگردان- کمال علیپور خنکداری در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) مجلس درباره گزارش کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی درباره‌ نحوه اجرای بند «الف» تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ اظهار کرد: با توجه به این‌که یکی از چالش‌های مهم کشور در حوزه اشتغال و تولید است و برای تحقق شعار سال در بند «الف» تبصره ۱۸، ۳۲ هزار میلیارد تومان از محل تبصره ۱۴ برای اشتغال و تولید در نظر گرفتیم، ما نمی‌خواهیم این ۳۲ هزار میلیارد تومان به عنوان اهرمی برای به میدان آمدن بانک ها برای کمک به بهبود اعتبارات استفاده شود، بلکه به دنبال آن هستیم که این اعتبار که به صورت نقد از محل هدفمندی یارانه ها در نظر گرفته شده، پرداخت و اجرایی شود.  همین میزان را اختصاص دهید.

نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اکنون در برج ۹ هنوز یک ریال هم به طرح‌های اشتغالزایی داده نشده، این موضوع باید به هیات‌های نظارت گزارش داده می‌شد.

این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان کرد: وزیر اقتصاد همین مبلغ را اختصاص دهد. این موضوع جای تعجب دارد وقتی در بودجه موضوعی را شفاف قید می‌کنیم اما شاهد چنین وضعیتی هستیم. ای کاش یک ریال به طرح‌های اشتغالزایی داده می‌شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: