:
كمينه:-۵.۲۱°
بیشینه:۰.۹۹°
به‌روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۰
رئیس کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با توجه به ظرفیت های موجود در کشور هیچ دلیلی وجود ندارد که ما بخواهیم شرکت های خارجی را بیاوریم تا برایمان مسکن بسازند.
کد خبر: ۱۸۱۰۶۱
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۹
اقتصادگردان- محمدرضا رضایی کوچی با اشاره به اخبار منتشر شده پیرامون ساخت مسکن در داخل با کمک چینی ها، بیان کرد: ما به طور جدی با این موضوع مخالف هستیم و همه ظرفیت های لازم برای ساخت حداقل سالانه یک میلیون واحد مسکونی در داخل کشور فراهم است. شرکت های داخلی از ظرفیت و شایستگی لازم در حوزه ساخت مسکن برخوردار بوده و ما ظرفیت لازم را در داخل کشور دارا هستیم.

وی در ادامه اظهار کرد: ما بیش از ۵۰۰ هزار مهندس ساختمانی در داخل کشور داشته و از نظر مصالح ساختمانی نیز نیاز داخل را تامین می کنیم. هیچ دلیلی وجود ندارد که ما بخواهیم شرکت های خارجی را بیاوریم تا در داخل مسکن بسازند. به اتفاق آرا نظر اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی سرمایه گذاری بر روی شرکت های داخلی برای ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی است.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز حتی ما این قابلیت را داریم که برای کشورهای همسایه ساختمان سازی انجام دهیم. حتی ما صادرات خدمات فنی و مهندسی را به کشورهای همسایه دنبال می کنیم تا زمینه حضور شرکت های داخلی را در کشورهای همسایه نیز مهیا کنیم.

وی در ادامه تاکید کرد: ما در داخل کشور توانایی و ظرفیت لازم برای ساخت مسکن را داشته و به راحتی می توانیم سالانه یک میلیون واحد مسکونی تولید کنیم و هیچ لزومی برای حضور شرکت های خارجی وجود ندارد.
نام:
ایمیل:
* نظر: