:
كمينه:-۲.۲۱°
بیشینه:-۱.۰۱°
به‌روز شده در: ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۶
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان در نشست شورای معاونین و مدیران این سازمان گفت: با توجه به شرایط اقلیمی استان و خشکسالی های پیاپی می‌بایست تلاش کنیم تا بیمه محصولات کشاورزی بعنوان یک فرهنگ عمومی در استان مورد توجه قرار گیرد.
کد خبر: ۱۸۱۰۵۸
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۵
اقتصادگردان- محمد علی نیکبخت با اشاره به توانمندی های بخش کشاورزی تاکید کرد: با مسئله یابی مسائل و مشکلات بیمه گذاران ، با کمک همه دست اندرکاران و متنفذین نسبت به توسعه بیمه و کشت های قراردادی بعنوان یک ضرورت در زیر بخش های کشاورزی اقدام شود.

معاون خدمات بیمه ای بانک کشاورزی استان سیستان و بلوچستان گفت: طی سال زراعی ١۴٠٠-١٣٩٩ تاکنون بیش از ٣٢١ میلیارد و ٨٩ میلیون ریال غرامت بیمه در زیر بخش‌های زراعی،  باغی، دام و طیور و منابع طبیعی به حساب کشاورزان پرداخت شده است

عبدالحمید فیروزی افزود: این میزان غرامت به بیش از ۵ هزار و ٨٣٣ نفر  بیمه گذار در زیر بخش‌های مختلف کشاورزی استان سیستان وبلوچستان پرداخت شد.

وی تصریح کرد: بیشترین پرداخت در زیر بخش زراعت بوده که بیش از ٣٠۴ میلیارد و ٨٢٣ میلیون ریال را به خود اختصاص داده است.

فیروزی با اشاره به پرداخت غرامت خشکسالی در حوزه سیستان پرداخت و اظهار کرد: در سال زراعی گذشته ٢٨۵ میلیارد و ۴٣۴ میلیون ریال غرامت به خسارت دیدگان ناشی از خشکسالی در حوزه سیستان بابت بیمه محصول گندم،  جو وگلرنگ پرداخت گردیده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: