:
كمينه:-۶.۲۱°
بیشینه:-۰.۰۱°
به‌روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۰
وزیر نفت خبر داد:
وزیر نفت از تخصیص ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل بزرگراه کوار به فیروزآباد به عنوان یکی از محورهای پرتردد و مهم جاده‌ای در فارس، خبر داد.
کد خبر: ۱۸۱۰۰۲
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۲
اقتصادگردان- جواد اوجی ظهر پنج‌شنبه ۲۲ مهرماه در بازدید از قطعه ٣ بزرگراه در حال ساخت کوار به فیروزآباد، گفت: وزارت نفت تقبل کرده است که مبلغ ٣٠٠ میلیارد تومان برای اتمام این طرح پرداخت کند و مابقی تا ٨٠٠میلیارد تومان نیز از طریق تهاتر فروش نفت پرداخت می‌شود و این دستاورد این سفر خواهد بود.

مدیر این طرح نیز گفت: محور شیراز، کوار، فیروزآباد به جم به طول ٢٦٠ کیلومتر کوتاه‌ترین راه ارتباطی قطب انرژی کشور به مرکز و شمال کشور است.

اوجی با بیان اینکه شیراز تا فیروزآباد به طول ١٠٠ کیلومتر است و ٨٠ کیلومتر آن با مشارکت نفت در  دو باند ساخته شده است، خاطرنشان کرد: ٢٠ کیلومتر باقیمانده در قالب دو قطعه اجرایی که گلوگاه ترافیکی محور فیروزآباد به کوار است، با قول تامین اعتبار وزیر نفت تا هفته دولت سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

جواد اوجی، وزیر نفت همزمان با سفر رئیس جمهور به فارس، با حضور در شهرستان‌های فراشبند، فیروزآباد و کوار، ضمن بازدید از برخی پروژه‌ها، در جریان مسائل و مشکلات این مناطق قرار گرفت.
نام:
ایمیل:
* نظر: