:
كمينه:۱۷.۷۹°
بیشینه:۲۰.۹۹°
به‌روز شده در: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۸
معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور:
معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: تعریض محور الیگودرز- شول آباد در کمترین زمان تکمیل و به بهره‌برداری برسد.
کد خبر: ۱۷۹۴۸۴
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۴
اقتصادگردان- دکتر رضا اکبری در سفر به شهرستان الیگودرز و در بازدید از وضعیت راه‌های اصلی، فرعی و روستایی آن، بر لزوم تسریع در روند اجرای پروژه‌ها به ویژه تعریض محور الیگودرز- شول آباد تاکید کرد و افزود: با توجه به اهمیت تعریض محور الیگودرز- شول آباد محدوده خان‌آباد در تردد مردم منطقه و با پیگیری‌های انجام شده، مقرر شد با ابلاغ اعتبارات لازم از سوی سازمان، زیرسازی و آسفالت ۱۱ کیلومتر از این مسیر که در حال حاضر سه کیلومتر آن آماده آسفالت است، در کمترین زمان تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

معاون راهداری کشور با بیان اینکه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان پروژه‌های متعدد راهسازی و راهداری را در سراسر استان والیگودرز در دست اجرا دارد، خاطر نشان کرد:
با توجه به شرایط جغرافیایی و پراکندگی جمعیتی این شهرستان، در دو سال گذشته ارتقای راه‌های روستایی الیگودرز جزو اولویت‌های سازمان بوده و هدف از این بازدید نیز، پیگیری روند اجرای این پروژه‌هاست که در جلسه‌ای با نماینده و مسئولان شهرستان و معاونان راهداری استان، موانع و مشکلات موجود بررسی و راهکارهای لازم در خصوص رفع آنها و تسریع در اجرا ارائه شد.

وی از پیگیری تامین منابع مالی پروژه‌های نیمه‌تمام روشنایی استان خبر داد و تصریح کرد: انتظار داریم استان نیز در کوتاه ترین زمان ممکن، پروژه های نیمه تمام را فعال کرده و به سرانجام برساند.

آسفالت راه دسترسی هفت روستای الیگودرز به صورت امانی اجرا می‌شود

اکبری افزود: از دیگر مواردی که در این سفر پیگیری شد، آسفالت راه دسترسی هفت روستای عباس برفی، گشان، دره ماهی، درمنی، نخودکار و حرآباد بالا و پایین در بخش زلقی به طول ۲۵ کیلومتر بود که به صورت امانی اجرا می‌شود، همچنین اجرای آسفالت حفاظتی چیپ سیل نیز در این شهرستان در دستور کار قرار دارد.

در ادامه این بازدید دکتر محمد خدابخشی نماینده مردم شهرستان الیگودرز در مجلس شورای اسلامی  با قدردانی از تلاش‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، خواستار تسریع در اجرای پروژه‌های تعریض محور الیگودرز- شول آباد، پل سه سوک، آسفالت محور بزنوید- امامزاده و پیگیری سایر پروژه های این شهرستان شد.

در ادامه این بازدید، معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان نیز با اشاره به این که در حال حاضر عرشه پل سه سوک شهرستان الیگودرز آماده نصب است و تسریع در روند عملیات نصب و برقراری تردد در این پل در حال پیگیری است، گفت: همچنین پروژه آسفالت محور بزنوید- امامزاده محمدبن حسن به طول ۱۰ کیلومتر در حال اجراست که تا کنون ۲ کیلومتر آن انجام شده و بقیه مسیر نیز به سرعت اجرایی می‌شود.

عارف امرایی افزود: پروژه تعریض و ایمن‌سازی راه روستایی عباس برفی نیز از پیشرفت خوبی برخوردار است، علاوه بر این سه کیلومتر از پروژه زیرسازی مسیر ۱۰ کیلومتری محور روستایی گشان زلقی نیز آماده آسفالت است.
نام:
ایمیل:
* نظر: