:
كمينه:۱۲.۶۲°
بیشینه:۱۲.۹۹°
به‌روز شده در: ۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۴
بررسی آمارها نشان می‌دهد در بهار امسال بانک‌های تجاری و تخصصی تمایل بیشتری به پرداخت تسهیلات با سود ثابت داشتند و از قراردادهای مبادله‌ای بیشتر استقبال کردند و براین اساس در مجموع ۳۷۱ هزار میلیارد تومان وام با سود ثابت پرداخت کردند.بانک‌های تخصصی در مجموع ۲۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات با سود ثابت به شکل فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، سلف و جعاله است
کد خبر: ۱۷۷۷۷۹
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۳
خبراقتصادی -  بانک‌ها و موسسات اعتباری در مجموع ۲ هزار و ۵۴۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کردند. این رقم در مقایسه با آخرین ماه سال گذشته ۶.۴ درصد رشد داشته است.بانک‌ها و موسسات اعتباری ۷۳۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات به صورت مرابحه در اختیار مشتریان قرار دادند که در مقایسه با آخرین ماه سال گذشته ۹.۶ درصد افزایش داشت.
بانک‌های تجاری در مجموع ۳۸۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کردند که در مقایسه با اسفند سال گذشته ۳.۸ درصد رشد داشت. این بانک‌ها ۵۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات به صورت قرض الحسنه، ۱۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات مرابحه، ۱۱۹ هزار میلیارد تومان تسهیلات فروش اقساطی، ۳۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات در قالب مشارکت مدنی پرداخت کرده است.بانک‌های تجاری تمایل به تسهیلات با عقود مبادله‌ای دارند. مصداق عقود مبادله‌ای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، سلف و جعاله است. مجموع تسهیلات پرداختی بانک‌های تجاری با سود ثابت ۱۶۱ هزار میلیارد تومان است.
در بهار امسال بانک‌های تخصصی در مجموع ۳۹۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کردند که در مقایسه با اسفند سال گذشته تغییر قابل توجهی نداشته است.عمده تسهیلات پرداختی این بانک‌ها در این دوره به صورت فروش اقساطی بوده است. براین اساس در سه ماهه نخست ۱۶۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات به صورت قرض الحسنه پرداخت شده است. البته این میزان پرداخت در مقایسه با اسفند پارسال ۱.۲ درصد کم شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: