:
كمينه:۲۷.۱۳°
بیشینه:۲۷.۱۳°
به‌روز شده در: ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۳
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: بخش باقیمانده آزادراه شرق- اصفهان علاوه بر تکمیل کریدور آزادراهی شمال- جنوب کشور موجب اتصال این کریدور به کریدور جاده‌ای شرق به غرب و جاده نایین است.
کد خبر: ۱۷۷۱۷۳
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۷
اقتصادگردان- خیراله خادمی در مراسم افتتاح هشت کیلومتر باقیمانده آزادراه شرق-اصفهان با حضور وزیر راه و شهرسازی، اظهار کرد: ‌۵۵ کیلومتر از این آزادراه حدفاصل کاشان تا جاده فرودگاه سال گذشته به بهره‌برداری رسید و امروز شاهد تکمیل و بهره‌برداری بخش باقیمانده این آزادراه به طول هشت کیلومتر هستیم.

وی افزود: این بخش از آزادراه تکمیل کننده کریدور آزادراهی شمال- جنوب است و حلقه اتصال این کریدور به کریدور جاده‌ای شرق به غرب و جاده نایین محسوب می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی تکمیل شدن این بخش از آزادراه شرق-اصفهان را موجب تسهیل حمل و نقل بار و مسافر استان‌های شمالی کشور به استان‌های اصفهان، فارس، چهارمحال و بختیاری، بوشهر و کهگیلویه و بویر احمد اعلام کرد و گفت: بهره برداری از این آزادراه موجب افزایش بهره‌وری آزادراه اصفهان-نطنز- کاشان است.

خادمی بهره‌بردرای از آزادراه شرق اصفهان را موجب کاهش ۸۰ دقیقه از زمان سفر و ۳۵ کیلومتر از مسیر دانست و ادامه داد:‌ این آزادراه موجب کاهش مصرف سوخت بالغ بر ۱۵ میلیون لیتر در سال و ۷۳۰ میلیون لیتر در دوره ۲۰ ساله بهره‌برداری است و سوانح جاده‌ای را حدود ۱۵ درصد کاهش می‌دهد. همچنین آلاینده‌های زیست محیطی معادل دو میلیون تن دی اکسید کربن در دوره‌ بهره‌برداری کاهش پیدا خواهد کرد.

براساس گزارش شرکت مادر تخصصی ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، وی در خصوص عملیات اجرایی قطعه سوم این آزادراه توضیح داد و گفت:‌ قطعه سوم این آزادراه از۷۰ کیلومتری نظنز آغاز و تا سه راهی مبارکه ادامه دارد و ترافیک را به طول کامل از شهر اصفهان خارج و به سمت سه راهی مبارکه هدایت می‌کند. عملیات اجرایی این قطعه از بهمن ماه سال گذشته آغاز شده و امیدواریم تا پایان سال بخشی از این قطعه نیز مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اعتبار هزینه شده برای این پروژه را  ۱۵۲۰میلیارد ریال و ارزش آن را بالغ بر ۳۱۶۰ میلیارد ریال اعلام کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: