:
كمينه:۱۳°
بیشینه:۲۶°
به‌روز شده در: ۲۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۹
در آستانه نشست کمیسیون مشترک برجام در وین، سفیر کشورمان در سازمان ملل تأکید کرد که اگر آمریکا تمامی تحریم‌ها را بردارد، ایران نیز تمامی اقدامات جبرانی را متوقف خواهد کرد
کد خبر: ۱۷۱۳۲۳
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۳
خبراقتصادی -  مجید تخت‌روانچی در صفحه توئیتر خود نوشت: ایران و گروه 4+1 گفت‌وگوهای هسته‌ای را امروز در وین از سر می‌گیرند. آمریکا تاکنون به وعده انتخاباتی جو بایدن برای بازگشت به برجام عمل نکرده است بنابرین این فرصت نباید از بین برود.

سفیر ایران در ادامه تأکید کرد: آمریکا تمامی تحریم‌ها را بردارد، سپس ایران تمامی اقدامات جبرانی را متوقف خواهد کرد، این می‌تواند برای همه برد ـ برد باشد.

هجدمین نشست کمیسیون مشترک برجام که در روز جمعه 13 فروردین به‌صورت مجازی آغاز شده بود، از ساعت 14:30 دقیقه به‌وقت محلی (17:00 به‌وقت تهران) در وین از سر گرفته می‌شود.

سید عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور‌ خارجه، ریاست هیئت کشورمان را در این نشست به‌عهده دارد و‌ نمایندگانی از سایر دستگاه‌ها از جمله بانک مرکزی، وزارت نفت و سازمان انرژی اتمی، وی‌ را در این نشست همراهی می‌کنند. رایزنی‌های فنی در قالب نشست‌های کارشناسی در دو حوزه رفع تحریم‌ها و مسائل هسته‌ای از جمله مهمترین موضوعات در دستور کار این نشست است.

همچنین در حاشیه نشست کمیسیون، به‌روال معمول، جلسات دوجانبه با رؤسای سایر هیئت‌های 1+4 برگزار می‌شود، در این چارچوب، شامگاه دوشنبه دیدار دوجانبه با چین انجام شده است و صبح سه‌شنبه نیز دیدارهایی با هیئت روسیه و اتحادیه اروپایی تنظیم شده است.

پیش از برگزاری کمیسیون مشترک برجام در ساعت 14:30 امروز، رایزنی‌های فشرده میان هیئت‌های مختلف در وین جریان دارد. عراقچی دیشب با رئیس هیئت چین و امروز با رئیس هیئت روسیه دیدار داشت
نام:
ایمیل:
* نظر: