:
كمينه:۱۳°
بیشینه:۲۶°
به‌روز شده در: ۲۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۹
بررسی گرانی‌ها در مجلس با حضور خاوازی
نماینده مردم شوشتر در مجلس شورای اسلامی خواستار نقش آفرینی تعزیزات برای مقابله با قیمت سرسام آور مرغ شد.
کد خبر: ۱۷۱۲۷۳
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۲
اقتصادگردان- سهراب گیلانی در جلسه علنی صبح امروز سه شنبه  و در جریان بررسی علل گرانی های اخیر گفت: ما ۳۴۶۰ واحد تولید مرغ در کشور داریم که نهاده ها را با ارز ۴۲۰۰ تومان دریافت کردند ولی مرغ تولیدی خود را به ستاد تنظیم بازار ندادند یا به صورت حداقلی ارائه کردند. این ظلم آشکار است که این افراد دلار ۴۲۰۰ تومانی گرفتند ولی مرغ را با قیمت دیگری عرضه می کنند. وزارت جهاد، ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت چه می کنند؟ این همه سازمان برای تنظیم قیمت چه کار می کنند.

نماینده مردم شوشتر در مجلس با اشاره به تامین نهاده های دامی از خارج از کشور گفت: این در حالی است که تولید آنها در داخل ممکن است اما چرا وزارت جهاد کشاورزی برنامه ای برای آن ندارد؟. همچنین تعزیرات هم می تواند برنامه ای برای این قیمتهای سرسام آور داشته باشند این عدم هماهنگی باعث می شود مرغ شب عید نباشد و چند نرخی باشد، لااقل وزارت جهاد برنامه ای برای ماه رمضان داشته باشد.

گیلانی با اشاره به وجود چند نرخ برای مرغ گفت: مرغ کیلویی ۳۶ و ۴۰ هزار تومان به راحتی در اختیار مردم است ولی مرغی که با ۴۲۰۰ تومان قیمت گذاری شده مفقود است باید به مردم آگاهی لازم داده شود که وزارت خانه های جهاد و صمت مسئول هستند.

این نماینده مجلس با طرح این سوال که چرا میلیون ها جوجه را با بدترین رفتار منهدم می کنند؟ گفت: متاسفانه حق دامداران سنتی داده نمی شود در حالی که دامداران سنتی هستند که دام های ایران را تامین می کنند و ما انتظار داریم کمیسیون کشاورزی پیگیری جدی در این باره داشته باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر: