:
كمينه:۱۳°
بیشینه:۲۶°
به‌روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۳:۲۴
وزیر راه:
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به موضوع خلیج گرگان، گفت: هر تصمیمی که ستاد ملی هماهنگی و مدیریت تالاب‌های کشور در خصوص خلیج گرگان بگیرد و به برعهده این وزارت خانه گذاشته شود را دنبال می‌کنیم.
کد خبر: ۱۶۹۹۲۶
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۲
اقتصادگردان- محمد اسلامی امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گلستان با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور، اظهار کرد: این وزارت خانه تلاش‌های زیادی برای حل مشکلات راه‌آهن ایران و ترکمنستان انجام داده و امروز اکثریت این مشکلات برطرف شده است.

وی بیان کرد: می‌توان اینچه‌برون را تبدیل به شهری با کاربری صنعتی، لجستیکی و درمانی کرد تا به‌عنوان پدیده نو و متمایز در کشور مطرح و در سایر مناطق مرزی دارای پتانسیل کشور اجرا شود.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه به ایجاد بندر چوب در گلستان اشاره کرد و افزود: ما نیز معتقدیم که در این منطقه باید محیطی برای واردات چوب در نظر گرفته شود که کمترین آسیب را داشته باشد. از نظر ما احیای بندر ترکمن اولویت بیشتری دارد.

وی بیان کرد: از مجموع مسیر یک هزار و ۲۳۰ کیلومتری بزرگراهی آستارا تا مشهد، یک هزار و ۱۴۸ کیلومتر آن ۴ خطه شده و ۸۲ کیلومتر باقی‌مانده که ۴۲ کیلومتر آن در گلستان است.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: نیمی از مسیر بزرگراهی آزادشهر به شاهرود به طول ۶۵ کیلومتر در دست اجرا است و امیدواریم مابقی آن هم در سال‌های بعد اجرایی شود.

اسلامی یادآور شد: امروز جشن اختتامیه مسکن مهر در گلستان برگزار شد؛ البته تنها یک بلوک ۲۰ واحده که دارای مشکلات حقوقی است باقی‌مانده و مابقی تعهدات انجام شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: