:
كمينه:۴°
بیشینه:۱۵°
به‌روز شده در: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۹
برخي رسانه ها در خبري اعلام كرده اند كه یکی از مدیران ارشد بانک مرکزی در حوزه ارزی به اتهام دریافت رشوه چند میلیاردی در پرونده توزیع 35 میلیارد دلار ارزهای مداخله‌ای بانک مرکزی بازداشت شده است
کد خبر: ۱۶۹۶۶۹
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۲
خبراقتصادي - به گزارش تسنيم، خبرهای منتشر شده نشان می دهد که یکی از مدیران ارشد ارزی بانک مرکزی به اتهام دریافت رشوه در پرونده توزیع 35 میلیارد دلار ارزهای مداخله‌ای بانک مرکزی بازداشت شده است.

مدیر اسبق بانک مرکزی که پیش از این در سطوح بالای بانک مرکزی فعالیت می کرد و مسئولیت مستقیم در حوزه ارزی داشت، نقش بزرگی در ارزپاشی‌های بی ضابطه و فروش ارزهای مداخله‌ای در بازار داشته است.

قبلاً هم انتقادهای فراوانی متوجه او بوده است و گفته می شد که در تلاطم‌های ارزی سال‌های اخیر دخالت‌های ارزی توسط او پررنگ بوده است.

گفتنی است،‌ هم اکنون در دستگاه قضا پرونده ولی الله سیف رئیس کل سابق بانک مرکزی و احمد عراقچی معاون ارزی او باز است، ضمن اینکه پرونده های رسول سجاد و صالحی از دیگر مدیران ارزی بانک مرکزی در دوره مدیریت سیف نیز همچنان در دستگاه قضایی باز است و این افراد نیز در بازداشت هستند.
به ‌این ‌ترتیب متهم بازداشتی اخیر، پنجمین مدیر ارشد بانک مرکزی است که در سال‌های اخیر تحت تعقیب قرار می‌گیرد.
رهبر معظم انقلاب در تاریخ ۲۲ مرداد ۹۷ در دیدار هزاران نفر از اقشار مختلف مردم، اشاره داشتند که باید علاوه بر کسانی که ضمن دریافت ارز، مرتکب تخلف و سوء استفاده شدند با خطاکارانی که این ارزها را به این متخلفین پرداخت کردند نیز برخورد صورت گیرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: