:
كمينه:۴°
بیشینه:۱۷°
به‌روز شده در: ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۰
ارزش بازار بیت کوین به ۱ تریلیون دلار رسید
بیت کوین در روز جمعه ۴۷۱۴۶ دلار معامله شد که ارزش بازار آن را تا ۹۱۲ میلیارد دلار بالا برد. به گزارش راشا تودی، ارزش بازار بیت کوین، بزرگترین ارز مجازی دنیا، در روز جمعه برای اولین بار در تاریخ از 900 میلیارد دلار گذشت. پس از آن که پی پال اعلام کرد برنامه ای برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتالی ندارد ارزش بسیاری از ارزها کاهش یافت
کد خبر: ۱۶۹۱۹۷
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۰
خبراقتصادی - به گزارش سی ان بی سی، غول پرداختی پی پال اعلام کرد برنامه ای برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتالی ندارد. جان رینی- مدیر مالی این شرکت با تاکید بر این که فرصت های خوبی در حوزه ارزهای دیجیتالی وجود دارد افزود: ما از توسعه خدمات مالی با استفاده از فناوری بلاک چین استبال می کنیم اما فعلا تمایلی به خرید ارزهای دیجیتالی موجود در بازار نداریم. نمی خواهیم پول نقد خود را در دارایی هایی نظیر ارزهای دیجیتالی فعلی سرمایه گذاری کنیم.
ند سگال- مدیر مالی توییتر از احتمال سرمایه گذاری توییتر در بیت کوین و افزوده شدن این ارز دیجیتالی به ترازنامه مالی این شرکت خبر داده است. به گفته سگال، توییتر در حال امکان سنجی این مساله است که حقوق کارکنان خود را بر حسب بیتکوین پرداخت کند. پیش از این نیز اخباری از احتمال سرمایه گذاری اپل روی بیتکوین منتشر شده بود. تسلا نیز اعلام کرده ۱.۵ میلیارد دلار روی بیتکوین سرمایه گذاری کرده است.  
تیم لین- قایم مقام رئیس بانک مرکزی کانادا با اشاره به شرایط ویژه ناشی از شیوع کرونا گفته است توسعه ارز دیجیتالی بانک مرکزی احتمالا زودتر از برنامه ریزی های قبلی به سرانجام خواهد رسید. وی با اشاره به نوسانات شدید ارزهای دیجیتالی فعلی در هفته های اخیر گفت: مردم نیاز به ارزی با ثبات تر دارند. سال ها پیش شرایط فرق می کرد اما اکنون نیازمند ارز دیجیتالی خود هستیم.  
  بیت کوین در حال حاضر از نظر سرمایه بازار، نهمین سرمایه بزرگ در دنیاست و هفته گذشته از فیس‌بوک و تسلا پیشی گرفته است. اگر ارزش بازار بیت کوین را با تولید ناخالص داخلی کشورها مقایسه کنیم، 900 میلیارد دلار بیت کوین بین مکزیک (1.04 تریلیون دلار) و هلند (886 میلیارد دلار) قرار دارد. بیت کوین همچنین از تولید ناخالص داخلی 707 میلیارد دلاری سوئیس هم پیشی گرفته است.
نام:
ایمیل:
* نظر: