:
كمينه:۶.۵۹°
بیشینه:۱۱.۹۹°
به‌روز شده در: ۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۱
بانک صادرات ایران: مزایده منزل مسکونی خانواده معظم سه شهید صحت ندارد
بانک صادرات ایران: ملک خانواده معظم شهید به مزایده گذاشته نشده است. در واکنش به این نامه، مدیر عامل بانک صادرات نیز در نامه ای خطاب به رییس کل بانک مرکزی از عدم برگزاری مزایده به محض اطلاع از تعلق ملک به خانواده معزز شهیدان خبر داد و اعلام کرد که احقاق حقوق بانک از طرق دیگری پی‌گیری خواهد شد
کد خبر: ۱۶۸۹۰۴
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۵
خبراقتصادی - مزایده ملک پدر شهیدان باقری در ازنا در پی تظلم‌خواهی خانواده معزز شهیدان باقری به ریاست قوه قضاییه و دستور رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور لغو شد.
در پی تظلم خواهی خانواده معزز شهیدان باقری به ریاست قوه قضاییه در خصوص مزایده ملک متعلق به پدر معزز شهیدان در اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان ازنا و دستور ویژه ریاست سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مبنی بر بررسی دقیق پرونده‌های اجرایی به منظور اعمال رای وحدت رویه شماره ۷۹۴ دیوان عالی کشور، با استفاده از ظرفیت‌های قانونی، مزایده مذکور در تاریخ ۱۵ بهمن سال جاری لغو شد و اقدامات لازم جهت اعمال رای وحدت رویه در حال انجام است.
با توجه به پیگیری‌های به عمل آمده در هفته جاری جلسه مشترک با حضور خانواده معزز شهیدان و بانک صادرات استان لرستان در خصوص پرونده‌های اجرایی مزبور در اداره کل ثبت اسناد و املاک لرستان برگزار خواهد شد.
عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی در پی انتشار ویدیو تظلم‌خواهی پدر و مادر سه شهید در شهر «ازنا» در فضای مجازی درخصوص مزایده ملک مسکونی آنها در ازای بدهی بانکی، روز گذشته(جمعه) در نامه‌ای به مدیر عامل بانک صادرات خواستار رسیدگی فوری به این موضوع شد.
وی در این نامه خطاب به حجت الله صیدی آورده است: امروز ویدئویی را در فضای مجازی دیدم که پدر و مادر سه شهید سرافراز نسبت به مزایده ملک مسکونی خود به خاطر معوق شدن بدهی مربوط به یک شرکت تعاونی در شهر «ازنا» ازطریق اجرائیات ثبت به مزایده گذاشته شده است.‌ لطفاً دستور فرمایید، اولاً فوراً اجرای مزایده متوقف شود، ثانیاً گزارشی از کم وکیف وام و محاسبات و اقدامات انجام گرفته به اینجانب ارسال شود، ثالثا دلجویی لازم از پدر و مادر گرانقدر شهدا به عمل آورند.
حجت الله صیدی مدیر عامل بانک صادرات ایران نیز در پی دستور رییس کل بانک مرکزی، از عدم برگزاری مزایده به محض اطلاع از تعلق ملک به خانواده معزز شهیدان خبر داد.
رئیس کل بانک مرکزی در پی انتشار ویدیو تظلم‌خواهی پدر و مادر سه شهید در شهر ازنا در فضای مجازی درخصوص مزایده ملک مسکونی آنها در ازای بدهی بانکی در نامه‌ای به مدیر عامل بانک صادرات خواستار رسیدگی فوری به این موضوع شد.
در متن نامه عبدالناصر همتی  به حجت اله صیدی مدیر عامل محترم بانک صادرات آمده است:
امروز ویدئویی را در فضای مجازی دیدم که پدر و مادر سه شهید سرافراز نسبت به مزایده ملک مسکونی خود به خاطر معوق شدن بدهی مربوط به یک شرکت تعاونی در شهر ازنا ازطریق اجرائیات ثبت به مزایده گذاشته شده است.
لطفاً دستور فرمایید: اولاً -فوراً اجرای مزایده متوقف شود.ثانیاً- گزارشی از کم وکیف وام و محاسبات و اقدامات انجام گرفته به اینجانب ارسال شود.  ثالثاً -دلجویی لازم از پدر و مادر گرانقدر شهدا به عمل آورند. "

ملک خانواده معظم شهید به مزایده گذاشته نشده است

در واکنش به این نامه، مدیر عامل بانک صادرات نیز در نامه ای خطاب به رییس کل بانک مرکزی از عدم برگزاری مزایده به محض اطلاع از تعلق ملک به خانواده معزز شهیدان خبر داد و اعلام کرد که احقاق حقوق بانک از طرق دیگری پی‌گیری خواهد شد.
متن نامه حجت اله صیدی، به عبدالناصر همتی به شرح زیر است: پیرو دستور جنابعالی در خصوص توقف مزایده منزل خانواده سه شهید که ویدئوی آن در فضای مجازی منتشر شده است، لازم می‌دانم ضمن تشکر  از راهنمایی‌ها و دغدغه شریف و  اعتقادی جنابعالی نسبت به خانواده معظم شهدا که حقی ابدی بر گردن ملت ایران دارند، به استحضار برسانم که  بر خلاف آنچه در  ویدئوی مذکور مطرح شده، مزایده ای در این خصوص برگزار نگردیده  و همچنان  که مراتب در بیانیه روز گذشته‌ی روابط عمومی بانک صادرات ایران به تفصیل عنوان شد، علی‌رغم وجود مستندات قانونی کافی در شعبه و مدیریت استان، به محض اطلاع از تعلق ملک به خانواده معزز شهیدان، مزایده کان لم یکن تلقی شده و قرار است احقاق حقوق سپرده‌گذاران بانک از طرق دیگری پی‌گیری شود. زیرا بانک صادرات ایران که افتخار تقدیم بیش از ۹۰ شهید والامقام را به انقلاب اسلامی دارد، کمترین ناسپاسی را نسبت به ساحت مقدس پدران و مادران شهدای بزرگوار روا نمی‌دارد. ما همگی مدیون شهدای عزیز بوده و پاسداری از آرمان‌های آنان را وظیفه‌ی خود می‌دانیم."

مزایده منزل مسکونی خانواده معظم سه شهید صحت ندارد

بانک صادرات در واکنش به ویدئوی انتشار یافته در فضای مجازی اعلام کرد که مزایده منزل مسکونی خانواده معظم سه شهید صحت ندارد. روابط عمومی بانک صادرات ایران ویدئوی انتشار یافته در فضای مجازی درباره مزایده منزل مسکونی خانواده معظم سه شهید را تکذیب کرد.
در بیانیه روابط عمومی بانک صادرات آمده است: به تازگی ویدئویی در فضای مجازی منتشر شده و چنین القا می‌کند که منزل مسکونی پدر و مادر مکرم  سه شهید والامقام به عنوان وثیقه در رهن بانک صادرات ایران بوده و این روزها به مزایده گذاشته شده است. بانک صادرات ایران که خود با تقدیم بیش از ۹۰ شهید والامقام، آکنده از عطر نام و خاطره پاک شهداست، هرگز کمترین ناسپاسی را  به ساحت مقدس مادران و پدران بزرگوار  شهیدان که حقی ابدی بر گردن ملت ایران دارند، روا نمی دارد.   از این  رو درباره این ویدئو نکاتی چند  لازم به یادآوری است:  مزایده منزل پدر و مادر مکرم شهدا که در ویدئو حضور دارند، به هیج روی واقعیت ندارد؛ کما این که پدر و مادر مکرم سه شهید والامقام به روایت همین ویدئو در خانه ای که در رهن بانک قرار گرفته، سکونت دارند.
 دریافت کننده تسهیلات، نه پدر و مادر شهدای عالیمقام، بلکه یک  شخص حقوقی(شرکت دربندام ازنا) است که ۱۴ سال پیش حدود پانصد میلیون تومان تسهیلات دریافت کرد و  با وجود  مهلت های ده ساله، دوازده ساله و ۷ ساله و اعلام شمولیت قانون تسهیل بدهی بدهکاران بانکی نسبت به آن تا کنون اقدامی برای تسویه بدهی خود نکرده است. شهدا خون‌های پاک خود را در راه  تحقق عدالت، احیای حقوق ملت و اجرای قوانین جمهوری اسلامی ریخته و  راضی نیستند  حقی از حقوق  مردم از جمله سپرده گذاران بانک ها تضییع شود.
اگر بنا بر اجرای قانون  فارغ  از توجه به دین ملی و تاریخی  به خانواده معظم شهدا می‌بود، بانک از سال  ۹۰ می‌توانست بدهی شرکت را از محل فروش وثایق وصول کند، اما با وجود طی  مراحل قانونی و حتی صدور اجرائیه از  مرجع ذیصلاح در  قوه قضاییه، به دلایل فوق از برگزاری مزایده خودداری شد و انتظار می‌رود مدیونین مذکور نیز در جهت پرداخت بدهی خود که نوعی حق‌الناس است، بیش از این تعلل نکنند.
 از آنجایی که ممکن است افرادی در آینده  با اخذ تسهیلات از بانک‌ها و به وثیقه نهادن منازل مسکونی خانواده‌های معظم شهدا درصدد استنکاف از بازپرداخت و در نتیجه  خدشه به ساحت مقدس شهدای والامقام و خانواده‌هایشان از طریق توسل به شیوه‌های مشابه برآیند، از دستگاه‌های ذیربط انتظار می‌رود تا اولاً با هدف حفظ حرمت  والای پدران و مادران بزرگوار شهدا که حق بزرگی بر گردن همه ما دارند و ثانیاً برای حفظ حقوق سپرده گذاران، تدابیر پیشگیرانه لازم را اتخاذ کنند؛ چرا که:
در عشق نمی‌توان زبان بازی کرد می‌باید ایستاد جانبازی کرد از خون شهید شرمتان باد مگر با حرمت لاله می‌توان بازی کرد؟کتاب حقوق کاربردی املاک و اراضی نوشته عباس بشیری و تیمی از وکلای پایه یک دادگستری، مناسب برای رسیدگی به موضوعات و پرونده های مزایده املاک، و مالکیت انواع املاک واراضی، ثبت، شکایت ها و مشاوره های حقوقی، توسط انتشارات جنگل منتشر شده و وکلا، حقوق دانان و مالکان اموال و املاک واراضی می توانند  در مورد قوانین و مقررات، روند رسیدگی به شکایت های حقوقی از این کتاب ها استفاده کنند تاکنون 4 جلد از این کتاب در موردموضوعات مختلف املاک و اراضی منتشر شده و سایر کتاب های حقوقی املاک و اراضی در حال انتشار و ورود به بازار نشر است. در صورت نیاز به مشاوره حقوقی با وکلا و حقوقدانان با ما تماس بگیرید.
نام:
ایمیل:
* نظر: