:
كمينه:۰°
بیشینه:۱۰°
به‌روز شده در: ۰۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۳
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: ۳۷۰ هزار واحد از ۴۰۰ هزار واحد مسکن ملی تعیین تکلیف شد.
کد خبر: ۱۶۸۲۶۲
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۴
اقتصاد گردان

اقتصادگردان- به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، جلسه هفتگی بررسی طرح اقدام ملی مسکن با حضور «محمد اسلامی» وزیر راه و شهرسازی و معاونان وی در حوزه‌های مختلف مسکن، بازآفرینی شهری، شهرهای جدید، مسکن مهر، سازمان ملی زمین و مسکن، همچنین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بانک مسکن امروز ۷ بهمن در ساختمان دادمان و به شکل ویدئوکنفرانسی با حضور مدیران کل راه و شهرسازی و سایر مسئولان استان‌ها، برگزار شد.

در این نشست، عملکرد استان‌ها در طرح اقدام ملی مسکن در حوزه متقاضیان و ثبت پروژه‌ها و مسائل مرتبط با رفع محدودیت ثانویه واحدهای مسکونی مهر بررسی شد.

همچنین ارایه گزارش عملکرد استان‌های خراسان‌رضوی و قزوین در پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن توسط مدیران کل راه و شهرسازی در بخش‌های وضعیت تامین زمین در استان بر مبنای برنامه ابلاغی و تعداد متقاضیان حائز شرایط، وضعیت پالایش متقاضیان ثبت‌نام شده، وضعیت اخذ پروانه ساختمانی پروژه‌ها، وضعیت انعقاد قرارداد ساخت و شروع عملیات اجرایی پروژه‌ها، وضعیت انعقاد قراداد مشارکت مدنی تسهیلات و برداشت از تسهیلات و آورده متقاضیان، وضعیت اجرای تمامی تفاهم‌نامه‌های منعقده وزارت راه با دستگاه‌های اجرایی، مورد بررسی قرار گرفت.

 وزیر راه و شهرسازی در این جلسه بر اهتمام استان‌ها و همچنین شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه وزارتخانه و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در اجرای به موقع مسکن ملی تاکید کرد و با توجه به وجود برخی از مشکلات در حوزه تامین زمین در شهرهای کوچک، گفت: با توجه به اینکه در شهرهای کوچک عموما متقاضیان نمی‌توانند وجوه اولیه را در مدت زمان تعیین شده تامین کنند، بهتر است که در شهرهای کوچک زمین به شکل گروهی به متقاضیان واگذار شود تا هم متقاضیان واقعی صاحب مسکن شوند و هم اجرای طرح، سرعت بگیرد.

«محمود محمودزاده» معاون مسکن و ساختمان در این جلسه بر تعیین‌تکلیف ۳۰ هزار متقاضی باقیمانده در طرح اقدام ملی مسکن تاکید کرد و افزود: از ۴۰۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی به جز ۱۰۰ هزار واحدی که متعلق به شرکت بازآفرینی شهری است و آن شرکت در خصوص آن تصمیم‌گیری خواهد کرد، ۲۷۰ هزار تعیین تکلیف شده است.

معاون مسکن و ساختمان ادامه داد: بیش از ۱۳۰ هزار نفر واریز وجوه اولیه را به میزان ۴۰ میلیون تومان انجام دادند و ۱۰۰ هزار نفر نیز به پروژه‌ها متصل شدند. همچنین تاکنون ۹۵ هزار متقاضی به شکل گروهی به آنها زمین واگذار شده و کار آن‌ها انجام شده است.

در این جلسه محمودزاده از آغاز ۳۲ هزار واحد پروژه‌های مشارکتی خبر داد.

وی رقم واریز وجوه دریافتی متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن را تاکنون ۵ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: