:
كمينه:-۱°
بیشینه:۷°
به‌روز شده در: ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۷
مدیر امور اقتصادی اتاق تعاون با تاکید بر لزوم تامین مواد اولیه مورد نیاز تعاونی‌ها، آمادگی بخش تعاون برای توزیع کالاهای اساسی در کشور را اعلام کرد.
کد خبر: ۱۶۸۰۸۰
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۱
اقتصادگردان- رضا وفایی یگانه با اشاره به مشکلات بخش تعاون کشور اظهار کرد: در حال حاضر یکی از مسایل و مشکلاتی که بخش تعاون برای فعالیت با آن روبه رو و دست به گریبان است، بحث تامین مواد اولیه و توزیع محصولات است. البته در این راستا بخش تعاون سامانه مهتا (سامانه مدیریت هوشمند توزیع اقلام اساسی) را راه اندازی کرده که از طریق آن ضمن ایجاد نظارت و رسیدگی می‌توان یک محصول را از زمان تولید تا رسیدن به دست مصرف کننده واقعی رصد کرد.

وی گفت: بخش تعاون آمادگی دارد که جهت انجام هرگونه توزیع کالای اساسی نظیر برنج، روغن و گوشت از طریق سامانه مهتا اقدام کند و به دولت نیز اعلام کرده‌ایم که در صورت برنامه‌ریزی برای توزیع کالاهای اساسی بین جامعه هدف مشخص می توان از طریق این سامانه اقدام کرد.

مدیر امور اقتصادی و سرمایه‌گذاری اتاق تعاون با بیان اینکه نظام توزیع کالاهای اساسی دارای مشکل است، افزود: سالانه نزدیک به ۱۰ میلیارد دلار یارانه برای تامین کالاهای اساسی اختصاص می یابد ولی این یارانه به دست مصرف کننده واقعی نمی رسد در حالی که در بخش تعاون از ظرفیتهای بالایی برخوردار هستیم که می توان از آن استفاده کرد ولی برای در اختیار گرفتن این ظرفیتها اعلام نیاز نشده است.

وفایی یگانه با تاکید بر لزوم تامین مواد اولیه مورد نیاز تعاونی‌ها گفت: در صورتی که مواد اولیه در اختیار اتحادیه‌های تعاونی قرار گیرد، آن را به مواد مصرفی تبدیل کرده و با قیمت مصوب دولت به دست مصرف کننده واقعی می رسانند.

وی در پایان افزود: سند توسعه بخش تعاون به تصویب هیات وزیران رسیده و وظایف هر دستگاه در قبال بخش تعاون به طور مشخص ذکر شده است که اگر این مصوبه عملیاتی شود موانع پیش روی بخش تعاون برای تحقق سهم ۲۵ درصدی برداشته خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: