:
كمينه:۴°
بیشینه:۱۶°
به‌روز شده در: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۹
اگر می‌خواهیم به جایگاه مناسب در اقتصاد بین‌المللی دست یابیم باید به دنبال ارائه خدمات نوین در بستر اقتصاد هوشمند باشیم.
کد خبر: ۱۶۸۰۷۵
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۸
اقتصادگردان- مراسم رونمایی از پنجره واحد محیط‌های آزمون با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی و اعضای کارگروه نظام مدیریت یکپارچه هماهنگی محیط‌های آزمون تنظیم‌گری کسب و کار های نوآورانه در فضای مجازی در سالن جهاد اقتصادی وزارت اقتصاد برگزار شد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی به نقل از شادا، در این مراسم که دبیر شورای عالی فضای مجازی و نمایندگان وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مرتبط ، حضور داشتند، دکتر دژپسند گفت: مسیر اقتصاد هوشمند مسیری بازگشت ناپذیر است و ممکن است شتاب حرکت در این مسیر کند یا تند شود اما حرکت در این مسیر برگشت ناپذیر است. وی افزود: اقتصاد هوشمند تنها با ایفای نقش فعالانه و محوری بخش خصوصی در سیاستگذاری و تنظیم‌گری تحقق خواهد یافت.

وزیر اقتصاد تاکید کرد: اگر می‌خواهیم به جایگاه مناسب در عرصه اقتصاد بین المللی دست یابیم باید به دنبال ارائه خدمات نوین در بستر اقتصاد هوشمند باشیم و در این راستا باید به دنبال کاهش هزینه‌ها در تولید، بهبود قیمت و کیفیت و ارائه خدمات نو باشیم. وی افزود: اقتصاد هوشمند یک رشته از فعالیت‌ها است که نیاز به نقشه راه جامعی دارد و در این راه باید پر انرژی و با قدرت به جلو حرکت کرد. دکتر دژپسند افزود: یکی از نکاتی که باید مورد توجه قرار گیرد ایفای نقش محوری توسط بخش خصوصی است و باید با چابک کردن امور و محول کردن کارها به مردم و بخش خصوصی به این روند شتاب داد.

وی در ادامه افزود : یکی از مراکزی که از عملکرد آن رضایت کامل دارم، مرکز فناوری و توسعه اقتصاد هوشمند وزارت اقتصاد است. وی تصریح کرد: با همدلی بین دستگاهی، کریدوری برای همراهی بیشتر در راستای شکل‌گیری محیط تنظیم‌گری هوشمند که زمینه ساز توسعه اقتصاد هوشمند می باشد شکل خواهد گرفت.
نام:
ایمیل:
* نظر: