:
كمينه:۱۷°
بیشینه:۲۶°
به‌روز شده در: ۲۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۱
ناظر گمرک‌های بوشهر:
ناظر گمرک‌های استان بوشهر گفت: ۵۸۰ کانتیتر محتوی کالاهای متروکه در این استان وجود دارد که پیگیری لازم از طریق معاون فنی گمرک ایران برای تعیین تکلیف آنها انجام شده‌است.
کد خبر: ۱۶۷۹۳۱
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۱
اقتصادگردان- بهروز قره‎بیگی روز شنبه افزود: در این ارتباط شماری از این کانتینرهای حاوی کالای متروکه غیرقابل ترخیص است که مقرر شده‌ در هیات دولت برای آنها تصمیم‌گیری شود.

وی بیان کرد: در ابتدای شهریور ماه سال جاری بیش از یکهزار کانتینر کالای متروکه در گمرک‌های استان بوشهر وجود داشت که بیشتر به دلیل مشکلات ناشی از کد منشا ارز، ثبت سفارش، تملیک و مواردی از این دست ترخیص آنها محقق نشده بود.

قره بیگی ادامه داد: با مصوبه‌ای که ۱۸ آبان ماه بخشنامه آن از طریق گمرک ایران به فعالان اقتصادی ابلاغ شد ۶۰۰ کانتینر به وزن ۱۳ هزار تن از گمرک‎های استان بوشهر ترخیص شد.

وی اظهارداشت: مابقی کالاهای موجود در گمرک‎های استان بوشهر امکان ترخیص آنها در اختیار مدیریت استان نیست و دلیل آن نیز تغییر گروه کالایی و ممنوعیت ترخیص است که باید در سطح کلان برای آنها تصمیم‌گیری لازم لحاظ شود.

ناظر گمرک‌های استان بوشهر بیان کرد: در برخی موارد نیز به دلیل مسائلی که صاحبان کالا دارند آنها را به گمرک اظهار نکردند که باید ساز و کاری فراهم شود تا سازمان اموال تملیکی برای کالاهایی که قابلیت ترخیص ندارند، تصمیم‌گیری کند.
نام:
ایمیل:
* نظر: