:
كمينه:۴°
بیشینه:۱۶°
به‌روز شده در: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۹
عضو اتاق بازرگانی تهران:
نایب رئیس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران می گوید زنگ خطرها در تامین ارز مورد نیاز برای دارو به صدا در آمده است.
کد خبر: ۱۶۷۵۷۵
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۹
اقتصادگردان- هاله حامدی فرد امروز در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران بیان کرد: اعضای اتاق بازرگانی در طول هفته های گذشته بارها به شکل دلسوازنه موضوع تامین واکسن برای کرونا را پیگیری کردند اما باید بدانیم که متاسفانه مشکلات در حوزه دارو تنها به واکسن ختم نمی شود و ما در عرصه های مختلف با چالش مواجه هستیم.

وی با بیان این که بخش خصوصی همچنان با معضل تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی مواجهه است بیان کرد: مشکل اصلی ما مربوط به دو نرخی یا چند نرخی بودن نرخ ارز است. ارز دولتی باعث ایجاد یارانه و فساد می شود و دسترسی به آن برای بسیاری از فعالان حوزه دارو دشوار است.

عضو اتاق بازرگانی تهران با بیان این که در سه ماه پایانی سال جاری تامین ارز برای دارو با کمبود جدی مواجه شده است توضیح داد: متاسفانه دپوی مواد اولیه تولید دارو در کشور بسیار پایین آمده و این در حالی است که ۹۷ درصد داروی مصرفی کشور در داخل کشور تولید می شود و تامین مواد اولیه برای دارو در این زمینه اهمیت بسیار جدی دارد.

حامدی فرد ادامه داد: متاسفانه با پرداخت یارانه غیر مستقیم تعدادی از کسانی که قصد دارند از این فضا سوءاستفاده کنند، به عرصه وارد شده و نیازمندان واقعی از آن محروم می شوند. این د رحالی است که بخش خصوصی بارها اعلام کرده که باید به جای یک یارانه غیر مستقیم فضای تولید واقعی شود و اقشار کم در آمد به شکل مستقیم از دولت حمایتهای لازم را دریافت کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: