:
كمينه:۱۷°
بیشینه:۲۶°
به‌روز شده در: ۲۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۱
معاون وزیر صمت در پیام گرامیداشت روز ملی "هوای پاک" تأکید کرد:
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به مناسبت فرارسیدن روز "هوای پاک" پیامی صادر کرد.
کد خبر: ۱۶۷۴۸۵
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۹
اقتصادگردان- علی رسولیان در پیام خود به مناسبت فرارسیدن 29 دی ـ روز هوای پاک ـ بیان کرد: بحران آلودگی هوا یکی از مهمترین تبعات انقلاب صنعتی به‌شمار می‌رود و کاهش این آلودگی یکی از دغدغه‌های اصلی مسئولان و مردم کشورها محسوب می‌شود. توسعه استفاده از سوخت‌های فسیلی همزمان با گسترش و تراکم شهرها، مسبب تولید آلاینده‌های زیست محیطی شده، به‌نحوی که توان تحمل طبیعی یا ظرفیت زیستی محیط‌های پذیرنده این آلاینده‌ها نیز با چالش مواجه گشته است.

در ادامه این پیام آمده است: آلودگی هوا، ماحصل عدم رعایت توازن طبیعی است و در صورتی که الزامات تعامل میان بشر و سایر گونه‌های حیاتمند در کره زمین و توجه به مبانی توسعه پایدار و مدیریت منابع انرژی و اصلاح الگوی مصرف آن رعایت نشود، جنبه‌های تهدید کننده محیط زیست روز به روز گسترش پیدا خواهد کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگر این پیام افزود: آلودگی هوا یک بحران ملی و راه مقابله با آن در گرو عزم ملی است؛ لذا لازم است به این موضوع و آثار سوء آن در سلامت مردم و تهدید محیط زیست به‌عنوان یک ضرورت توجه ویژه شود.

رسولیان اضافه کرد: بیست و نهم دی ـ روز هوای پاک ـ به منظور ارتقاء سطح ادراک از این موضوع مهم و پاسداشت محیط زیست که همه انسان‌ها مستحق برخورداری از آن می‌باشند، بنا شده است؛ نعمتی که خداوند بخشنده به‌عنوان "مایه حیات" به ابناء بشر و سایر مخلوقات هدیه داده است.

وی در بخش دیگر این پیام متذکر شد: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی تابعه آن به‌عنوان متولی ایجاد و توسعه شهرک‌ها و نواحی صنعتی که استقرار آن‌ها بر تجمیع صنایع منبعث از ضوابط زیست محیطی و کنترل و مدیریت یکپارچه آلاینده‌های آن استوار است، با ایجاد بیش از 8 هزار هکتار فضای سبز (علاوه بر ضرورت‌های قانونی واحدهای تولیدی)، غرس و نگهداری 17 میلیون اصله درخت و درختچه، 440 هکتار چمن کاری و گل کاری و بوستان صنعتی، گاز رسانی به 640 شهرک و ناحیه در راستای استفاده از سوخت‌های پاک‌تر فسیلی، ممیزی زیست محیطی بیش از 23 هزار واحد صنعتی مستقر و رعایت زون بندی‌ها و ضوابط زیست محیطی در استقرار واحدهای تولیدی، عمیقاً موضوع کنترل آلاینده‌های هوا و رعایت ضوابط زیست محیطی را در فعالیت‌های خود لحاظ نموده است.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در پایان ضمن گرامیداشت روز ملی هوای پاک، تمامی آحاد جامعه علی‌الخصوص کارشناسان، مدیران و دست اندرکاران حوزه صنایع کوچک و متوسط، متعاملین در حوزه سیاستگذاری، شرکت‌ها، مؤسسات و صاحبان صنایع خرد و کوچک و متوسط را به اخلاق زیست محیطی و همگرایی و استمرار فعالیت‌ها در جهت حفاظت از محیط زیست، اصلاح الگوی مصرف، کاهش و کنترل آلاینده‌ها در مبداء و استفاده از فنآوری‌های سازگار و دوستدار محیط زیست دعوت نمود.
نام:
ایمیل:
* نظر: