:
كمينه:۰°
بیشینه:۳°
به‌روز شده در: ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۷
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه از ایجاد زیرساخت‌ها برای تبدیل شهر زیرزمینی پایتخت به شهری هوشمند خبر داد و گفت شهر زیرزمینی هوشمند گام نخست را برای اجرای برنامه‌های آتی هوشمند دیگر برداشته است.
کد خبر: ۱۶۷۳۴۳
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۰
اقتصادگردان- به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه فرنوش نوبخت افزود: در شرایط فعلی که با کمبود نقدینگی روبرو هستیم با استفاده از امکانات دیگر تلاش کرده‌ایم راهکاری ارایه دهیم تا مسافران شرایط مطلوب و بهتری را احساس کنند.

وی افزود: یکی از اقداماتی که شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه در این شرایط انجام داد استفاده از هوش مصنوعی و ابزاری برای مشاهده میزان مسافران در خطوط است با این ابزار شهروندان می‌توانند با انتخاب زمان مناسب سفر، سفری با آسایش بیشتر را تجربه کنند.

نوبخت گفت: یکی از اصلی‌ترین برنامه‌هایی که در این دوره مطالعه و اقدام شد محقق کردن شعارتهران هوشمند، در شهر زیر زمینی است که دو بخش عمده سنجش میزان مسافر و تهیه بلیت عملیاتی شده است.وی با اشاره به اینکه زیرساخت‌های نرم‌افزاری برای متروی هوشمند تا حدودی فراهم شده و وضعیت قابل قبولی است، افزود: تهیه بلیت از طریق نرم‌افزار «تهران من» که سعی شده، همه ارتباطات بین مردم و شهرداری دیجیتال باشد و سرویس عمومی را ارایه دهد.

وی خاطرنشان کرد: کرونا در کنار تمام مشکات و تهدیداتی که برای حمل و نقل عمومی به خصوص مترو داشت فرصتی‌هایی را ایجاد کرد تا گام‌های سریع‌تری برای رسیدن به شهرزیر زمینی هوشمند برداشته شود. از تهدید به وجود آمده به عنوان یک فرصت استفاده کردیم تا در شرایطی که نمی‌توانیم تعداد ناوگان را اضافه کنیم با استفاده از حوزه it شرایطی را مهیاکنیم تا شهروندانی که مجبور به خارج شدن از خانه و استفاده از حمل و نقل عمومی مترو هستند با مدیریت زمان سفر خود از حضور در ساعات شلوغ خودداری کنند تا زنجیره انتقال قطع شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: