:
كمينه:۷°
بیشینه:۱۳°
به‌روز شده در: ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۲
معاون هماهنگی توزیع توانیر مطرح کرد:
معاون هماهنگی توزیع شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران گفت: با توجه به پیش‌بینی کاهش دما طی روزهای آینده صنایع بزرگ باید بیشتر برای مدیریت مصرف همکاری کنند.
کد خبر: ۱۶۷۳۰۹
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۷
اقتصادگردان- غلامعلی رخشانی مهر روز شنبه در جلسه ستاد مدیریت سوخت نیروگاه ها، صنایع و مدریت مصرف انرژی که به صورت آنلاین برگزار شد، افزود: باید برای ورود جبهه هوای سرد در روزهای آینده آماده شده و اقدام های لازم را به عمل آورد.

وی ادامه داد: بررسی ها نشانگر آن است که در  پنجشنبه شاهد کاهش مصرف برق بودیم که به دلیل برنامه های همزمان وسراسری تعدیل روشنایی ها و مبارزه با مراکز استخراج غیرمجاز رمز ارز و... بوده است.
به گفته رخشانی مهر به دلیل آنکه در روزهای آینده و براساس پیش بینی ها جبهه هوای سردی وارد کشور خواهد شد، علاوه بر تداوم اجرای برنامه های مذکور، برنامه های جداگانه ای برای مدیریت انرژی در شب و روز به اجرا در خواهد آمد.
معاون هماهنگی توزیع توانیر خاطرنشان کرد: باید در این خصوص با صنایع بیشترین میزان هماهنگی را داشت به ویژه با صنایع پر مصرف فولاد و سیمان این هماهنگی‌ها باید بیشتر باشد.

پیشتر مدیرعامل شرکت توانیر گفت: ۱۰ درصد صرفه جویی معادل ۷۰ میلیون متر مکعب سوخت مورد نیاز نیروگاه‌ها است که شرایط پایدار را برای تامین برق مورد نیاز فراهم می‌کند.

متولی زاده با بیان اینکه حجم سوخت تحویلی به نیروگاه‌ها تغییر محسوسی نداشته است، ادامه داد: افزایش ۴.۵ درصدی عرضه انرژی به بخش صنعت به همین میزان مصرف سوخت را افزایش داد.

مدیرعامل توانیر راندمان نیروگاه‌های حرارتی کشور را بالاتر از متوسط جهانی دانست.
نام:
ایمیل:
* نظر: