:
كمينه:۰°
بیشینه:۱۰°
به‌روز شده در: ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۱
از ابتدای سال جاری تاکنون صورت گرفت؛
مدیر امور منابع آب تهران و پردیس، از نصب 205 دستگاه کنتور حجمی و هوشمند از ابتدای سال تا کنون روی چاه‌های دارای پروانه بهره برداری در محدوده عملکرد این امور خبر داد.
کد خبر: ۱۶۷۳۰۲
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۳
اقتصادگردان- "راما حبیبی" با اعلام مطلب فوق، اظهار داشت: با توجه به وضعیت بحرانی سفره آب زیرزمینی دشت تهران به‌دلیل افت سطح آب زیرزمینی و برداشت‌های بی‌رویه و بدون برنامه از آبخوان، به منظور امکان مدیریت منابع آب و کنترل میزان بهره برداری از چاه‌های پروانه‌دار و کمک به تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی دشت ضروری است تمامی چاه‌های پروانه‌دار به کنتور حجمی و هوشمند مجهز شوند.
وی با بیان اینکه نصب این تعداد دستگاه کنتور حجمی و هوشمند، افزون بر سقف تعهد سال جاری (200 عدد کنتور) بوده است، افزود: این امور در راستای انجام تکالیف قانونی و با پیگیری های به عمل آمده نسبت به نصب 205 دستگاه کنتور حجمی و هوشمند توسط مالکان روی چاه‌های مجاز با مصارف، صنعت، خدمات، کشاورزی و خانگی اقدام شد که این امر گام مهمی در جهت مدیریت مصرف منابع آب زیرزمینی به‌شمار می‌آید.
حبیبی در ادامه، ضمن تقدیر از تلاش و پیگیری‌های پرسنل واحد بازرسی و نظارت، گفت: نصب کنتور روی چاه‌های دارای پروانه بهره‌برداری، یکی از پروژه های مهم طرح تعادل بخشی بوده که امور منابع آب تهران در جایگاه حاکمیتی خود این پروژه را جهت مدیریت منابع آب شهرستان پیگیری ویژه خواهد کرد.
مدیر امور منابع آب تهران و پردیس در پایان خاطرنشان کرد: این امور بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب‌های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: