:
كمينه:۰°
بیشینه:۱۱°
به‌روز شده در: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۵
شاکری بیان کرد
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از لزوم ممنوعیت معامله محصولات فولادی در خارج از بورس تا تعیین چارچوب برای صادرات کلیه محصولات زنجیره فولادی در طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد خبر داد.
کد خبر: ۱۶۷۰۲۶
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۳
اقتصادگردان- اقبال شاکری با اشاره به جزئیات طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد، بیان کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح مهم توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد موافقت کردند. این طرح در جهت تولید و توزیع سامان یافته انواع محصولات فولادی در کشور بسیار حائز اهمیت بوده و جلوی رانت و فساد را در عرضه این محصول مهم و استراتژی می گیرد.

این عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه اظهار کرد: بر اساس این طرح کلیه تولید کنندگان محصولات زنجیره فولاد غیر از محصولات لوله و پروفین با رعایت مفاد بند ج ماده ۳۶ قانون احکام دائمی برنامه ششم توسعه کشور برای فروش داخلی ملزم به عرضه و فروش در بورس کالا می باشند و معامله محصولات فولاد در خارج از بورس ممنوع می شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از سوی دیگر فروش مواد اولیه محصولات زنجیره فولاد خریداری شده از بورس کالا ممنوع می باشد و متخلفین به دلیل اخلال در بازار و نظام اقتصادی به دستگاه قضایی معرفی می شوند. بر اساس این طرح واحدهای کوچک زنجیره فولاد با تشخیص وزارت صمت و با تشکیل تعاونی، معاملات بورسی خود را از طریق تعاونی انجام می دهند.

شاکری اضافه کرد: بر اساس این طرح صادرات کلیه محصولات زنجیره فولاد صرفا پس از عرضه هفتگی توسط تولید کنندگان در بورس کالا و به میزان مازاد عرضه ثبت شده در بورس کالا به صورت ماهانه مجاز است و حداکثر زمان مجاز صادرات آن کالا شش ماه می باشد. همچنین کمیته رصد و پایش بازار فولاد متشکل از اعضای مشخصی تشکیل خواهد شد تا بر اجرای قانون نظارت کند. در این کمیته نمایندگانی از بخش خصوصی، انجمن های تخصصی و تشکل های اقتصادی حضور دارند.
نام:
ایمیل:
* نظر: