:
كمينه:۲°
بیشینه:۱۲°
به‌روز شده در: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸
قیمت طلای جهانی به پایین‌ترین نرخ در 6 هفته گذشته رسید
دلار در بازار آزاد و صرافی ها به 24900 تومان رسید و با کاهش قیمت طلا به 1850 دلار، قیمت طلا و سکه کاهش یافت و سکه طلا نیز به 11 میلیون و 160 هزار تومان کاهش یافت در صرافی‌های بانکی دلار ۲۴ هزار و ۹۵۰تومان معامله شد که قیمت آن نسبت به روز معاملاتی گذشته (یکشنبه) ۱۰۰ تومان گران تر است.قیمت فروش یورو نیز با کاهش ۲۰ تومانی نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری گذشته به ۳۰ هزار و ۳۵۰ تومان رسید. در بازار ارز آزاد نیز قیمت دلار 24 هزار و 900 تومان، قیمت یورو 30 هزار و 260 تومان و درهم امارات 6 هزار و 970 تومان اعلام شده است.
کد خبر: ۱۶۶۹۶۱
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۰
خبراقتصادی - قیمت خرید هر دلار ۲۴ هزار و ۵۰ تومان و قیمت خرید هر یورو نیز ۲۹ هزار و ۴۵۰ تومان اعلام شد.همچنین قیمت خرید دلار دربازار متشکل ارزی ۲۴ هزار و ۴۹۵ تومان و قیمت فروش آن ۲۴ هزار و ۷۴۰ تومان بود.علاوه براین نرخ خرید یورو در این بازار ۲۹ هزار و ۵۶۴ تومان و نرخ فروش آن ۲۹ هزار و ۸۶۰ تومان اعلام شد.
براساس این گزارش در سامانه سنا در روز معاملاتی گذشته (یکشنبه)، هر یورو با قیمت میانگین ۲۹ هزار و ۶۹۳ تومان به فروش رسید و هر دلار نیز به قیمت۲۴ هزار و ۳۷۶ تومان معامله شد.ضمن اینکه در سامانه نیما نیز در روزیک شنبه، حواله یورو با میانگین قیمت ۳۱ هزار و ۳۶۰ تومان فروخته و قیمت حواله دلار نیز ۲۵ هزار و ۴۲۳ تومان ثبت شد. قیمت دلار چند هفته گذشته به ثبات رسیده و در کانال 24 هزار تومانی در نوسان است. به دنبال تحولات آمریکا، ارزش جهانی دلار نیز کاهش پیدا کرد. این در شرایطی است که قیمت رمزارزها (ارزهای دیجیتال) در بازارهای مالی دنیا رو به افزایش است.
کاهش قیمت طلا به پایین‌ترین نرخ در 6 هفته گذشته
تقویت ارزش دلار و افزایش سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا سبب شده تا جذابیت بازار طلا برای سرمایه گذاران کاهش یابد و برهمین اساس نیز قیمت طلا روز دوشنبه شاهد کاهش بود و به پایین ترین رقم در طی حدود ۶ هفته گذشته رسید.
به گزارش رویترز، در حالی که تقویت ارزش دلار و افزایش سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا سبب شده تا جذابیت بازار طلا برای سرمایه گذاران کاهش یابد، قیمت طلا روز دوشنبه شاهد کاهش بود و به پایین ترین رقم در طی حدود 6 هفته گذشته رسید.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا با 0.32 درصد افت به 1843 دلار و 3 سنت رسید. قیمت طلا اوایل به پایین ترین رقم از دوم دسامبر یعنی 1816 دلار و 53 سنت رسیده بود. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه فوریه نیز با 0.25 درصد رشد به 1840 دلار رسید.
استفن اینز تحلیلگر بازار طلا در موسسه آکسی تریدر در این باره گفت: «روزهای طلایی بازار طلا رو به اتمام است.» «بالا رفتن سوددهی اوراق قرضه خزانه داری امریکا تاثیر بسیار منفی ای بر قیمت طلا داشته و این در حالی است که دلار نیز در حال ترمیم است.»
میزان سوددهی اوراق قرضه ده ساله دولت آمریکا همچنان در بالای یک درصد قرار دارد و این عامل سبب شده تا ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی در نزدیکی بالاترین رقم 3 هفته اخیر باقی بماند. این وضعیت افت قیمت طلا را تشدید کرده است.
توجه سرمایه گذاران همچنین معطوف اظهارات روز جمعه معاون فدرال رزرو است که گفته اقتصاد آمریکا در سایه توزیع واکسن کرونا و افزایش هزینه های دولت در مسیر یک سال «تحسین برانگیز» قرار دارد.جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا روز جمعه تلویحا از افزایش یارانه های کرونایی پرداختی به خانواده ها حمایت کرد. این در حالی است که بر اساس آمارها در ماه دسامبر، تعداد فرصت های شغلی در اقتصاد آمریکا برای اولین بار در طی 8 ماه گذشته کاهش داشته است.

در بازار طلا نیز با اعلام اونس 1850 دلاری و قیمت دلار 24 هزار و 900 تومان، قیمت طلای 18عیار هر گرم یک‌میلیون و 111 هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 11 میلیون و 350 هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم 11 میلیون تومان ، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 6 میلیون و 100 هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی 4 میلیون و 50 هزار تومان و سکه گرمی 2 میلیون و 300 هزار تومان و مظنه هر مثقال طلا 4 میلیون و 815 هزار تومان معامله شد.
قیمت  طلا و سکه طرح جدید در روز جاری نسبت به روزکاری قبل با نوسان جزئی همراه شده است؛ در روزهای اخیر کاهش قیمت جهانی طلا به همراه کاهش افزایش قیمت ارز در بازار داخلی موجب کاهش محسوس قیمت‌ها در بازار طلا و سکه شده بود ولی از عصر دیروز مدار قیمتی در بازار تغییر کرده و روبه افزایش است.از جمله دلایل افزایش قیمت طلا و سکه، افزایش قیمت ارز بود که موجب شد تا سکه‌بازان از فروش دست‌نگه دارند و بازار را به سمت افزایشی هدایت کنند این درحالی است که امروز قیمت طلای جهانی با کاهش چشم گیر همراه شده است.
گفتنی است در بازار جهانی قیمت طلا با افت شدید همراه شده و به پایین‌ترین نرخ در 6 هفته گذشته رسیده است؛ تقویت ارزش دلار و افزایش سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا سبب شده تا جذابیت بازار طلا برای سرمایه گذاران کاهش یابد برهمین اساس نیز قیمت طلا امروز شاهد کاهش بود و به پایین ترین رقم در طی حدود 6 هفته گذشته رسید.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.32 درصد افت به 1843 دلار و 3 سنت رسید. قیمت طلا اوایل امروز به پایین ترین رقم از دوم دسامبر یعنی 1816 دلار و 53 سنت رسیده بود. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه فوریه نیز با 0.25 درصد رشد به 1840 دلار رسید.
نام:
ایمیل:
* نظر: