:
كمينه:۶.۵۹°
بیشینه:۱۱.۹۹°
به‌روز شده در: ۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۱
رییس کل بانک مرکزی گفت: از روز گذشته به صورت اختیاری اقدام به آغاز صدور چک‌های جدید کرده‌ایم و این قول را به اعضای مجلس داده‌ایم که تا پایان سال از نظر اطلاع رسانی و اجرای قانون جدید چک، کارهایی که باید انجام شود را به مرحله نهایی برسانیم
کد خبر: ۱۶۶۹۱۵
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰
خبراقتصادی - عبدالناصر همتی روز یکشنبه با بیان اینکه مساله اصلاح قانون چک از جمله مسایلی بود که امسال مطرح شد، افزود: قانون اصلاح قانون چک دارای ابعاد مختلفی است، با توجه به فرصتی که بانک مرکزی و سیستم بانکی برای اجرای آن در اختیار داشتند اما زمان اجرای آن به طول انجامید و ایجاد زیرساخت های آن زمان بر بود.

وی اظهار داشت: مجلس حق دارد که پیگیری کند به چه دلیل اجرای قانون جدید چک به موقع اجرا نشده است.

همتی افزود: در چند وقت اخیر به دنبال اجرای قانون جدید چک بودیم، اما به دلیل اوج گیری کرونا، تصمیم ستاد کرونا بر این اساس بود که بخش هایی از اجرای آن را به تعویق بیندازیم اما اعلام کرده ایم که کارهای اصلی آن اجرا شده است.

رییس کل بانک مرکزی خاطرنشان کرد: از روز گذشته به صورت اختیاری اقدام به آغاز صدور چک های جدید کرده ایم و این قول را به اعضای مجلس داده ایم که تا پایان سال از نظر اطلاع رسانی و اجرای قانون جدید چک کارهایی که باید انجام شود را به مرحله نهایی برسانیم.

وی افزود: امیدواریم از ابتدای سال آینده مردم صدور چک را از طریق سیستم انجام دهند و در آن زمان دیگر چک های حامل را نخواهیم داشت تا شفافیت لازم در این زمینه به اجرا در آید.
نام:
ایمیل:
* نظر: