:
كمينه:-۵°
بیشینه:۳°
به‌روز شده در: ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۴
استان البرز همواره در اقتصاد ایران به عنوان یک استان استراتژیک شناخته می‌شود.
کد خبر: ۱۶۴۸۰۶
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۹
اقتصادگردان- همسایگی با چهار استان مهم صنعتی کشور و قرار گرفتن در مسیر 14 استان کشور، همجواری با پایتخت، تراکم جمعیتی بالا و ارتباط نزدیک با یک بازار حدوداً 20 میلیون نفری و استقرار بخش زیادی از صنایع مهم و برندهای ملی در این استان از جمله شاخص‌هایی است که گویای این وضعیت استراتژیک است. در استان البرز در بخش کشاورزی ، بیش از نیمی از اراضی کشاورزی تحت کشت زراعی است و بسیاری از این اراضی از پتانسیل خوبی برای توسعه کشت گلخانه‌ای برخوردار است.

به گزارش اداره کل  روابط عمومی و همکاری های بین الملل بانک کشاورزی در  شهر محمدشهر استان البرز ، مجموعه تولیدی ایران نشاء ، در زمینی به مساحت  5 هزار متر مربع وبا حمایت 11  میلیارد و 335 میلیون  ریالی بانک کشاورزی احداث و راه اندازی شده است.

مجید سلیمیان ،مدیر مجموعه ایران نشاء ضمن تاکید بر حمایت 11  میلیارد و 335 میلیون  ریالی بانک کشاورزی گفت : این گلخانه  از اواخر سال 98 با وجود تورم اقتصادی بالا به بهره برداری رسید.

مدیر مجموعه ایران نشاء افزود: با پشتیبانی بانک کشاورزی و به همت مدیر و کارشناسان متخصص، کوشا و کارآفرین مجموعه تولیدی ایران نشاء ، توان ظرفیت تولید 5 میلیون نشاءدر هردوره ( یک ماه تا 40روز ) و ایجاد اشتغال برای حداقل 10 نفر بصورت ثابت و تعداد 20الی 25 نفر پیمانکار، در تامین  نشاء صیفی کاران  سراسر کشور از جمله استان های هرمزگان ،قزوین ،البرز نقش به سزایی دارد .

این گزارش می افزاید:در شرایط بحرانی موجود برای مقابله با تنش آبی، توسعه کشت محصولات گلخانه‌ای به‌عنوان جایگزین مناسبی برای  کشت سنتی و راه موثری برای برون‌رفت از چالش جدی کمبود آب است.
نام:
ایمیل:
* نظر: