:
كمينه:۶°
بیشینه:۱۲°
به‌روز شده در: ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۸
پس از تنش جدید تجاری بین اروپا و آمریکا ارزش دلار افزایش پیدا کرد.به گزارش رویترز، تنش های تجاری بین اتحادیه اروپا و آمریکا ممکن است بار دیگر شعله ور شود. اتحادیه اروپا با انتقاد از رویکرد آمریکا در مذاکرات و اشاره به پیشرفت اندک در مذاکرات طرفین اعلام کرده است حدود چهار میلیارد دلار تعرفه تجاری بیشتر بر روی واردات خود از آمریکا وضع خواهد کرد
کد خبر: ۱۶۳۴۱۴
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۵
خبراقتصادی - پیش از این سازمان تجارت جهانی در پرونده شکایت اتحادیه اروپا از آمریکا، حق را به این اتحادیه داده بود. با این حال اتحادیه اروپا اعلام کرده است در صورتی که آمریکا از موضع قبلی خود در اضافه کردن تعرفه ها عقب نشینی کند، تعرفه های جدید اروپا نیز ملغی خواهد شد.

 شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ۰.۶۳ درصد افزایش نسبت به روز گذشته در سطح ۹۲.۸۰۵ واحد بسته شد. نرخ برابری هر فرانک سوئیس نیز معادل ۱.۰۹۵ دلار اعلام شد.در تازه‌ترین دور از معاملات، پوند با ۰.۱۱ درصد کاهش نسبت به روز قبل خود و به ازای ۱.۳۱۴ دلار مبادله شد. یورو ۰.۵۱ درصد پایین رفت و با باقی ماندن در کانال ۱.۱۸ به ۱.۱۸۱ دلار رسید. در معاملات بازارهای ارزی آسیایی، هر دلار با ۲.۱۳ درصد افزایش به ۱۰۵.۴۸۵  ین رسید. در برابر همتای استرالیایی، هر دلار آمریکا به ازای ۱.۳۷۲ دلار مبادله شد. همچنین نرخ برابری دلار معادل ۶.۶۲۸ یوان چین اعلام شد.
شاخص ارزش دلار ریزشی و یوان افزایشی شد. در نخستین روز آغاز بکار بازارهای جهانی در هفته جاری، شاخص ارزش دلار در برابر ارزهای مهم جهان با افت پنج صدم درصد روبرو شد و به ۹۲.۱۸ واحد رسید که پایین‌ترین رقم در ۲.۵ ماه گذشته به شمار می آید.
به گزارش رویترز، ارزش یوان چین نیز با برکناری دونالد ترامپ و انتخاب جوبایدن به عنوان رییس جمهوری جدید آمریکا، به بالاترین رقم در ۲۸ ماه گذشته صعود کرد.اکنون ارزش هر یوان در برابر دلار به ۶.۵۹۵۰ واحد رسیده است.
کارشناسان اقتصادی معتقدند: ارزش یوان تا حدود زیادی به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا وابسته بود، زیرا بایدن در مقایسه با ترامپ موضع بسیار نرم‌تری در برابر چین دارد و دیگر از جنگهای تجاری میان پکن و واشنگتن خبری نیست.
همچنین شاخص های بورس جهان نیز در نخستین روز از آغاز بکار بازارهای جهانی در هفته جاری پس از انتخابات آمریکا، یکپارچه سبز پوش شدند.در وال استریت، شاخص های مهم مانند « اس اند پی ۵۰۰ » و نزدک به ترتیب رشد ۱.۴ درصدی و دو درصدی را تجربه کردند.علاوه براین در بورسهای آسیا، شاخص بورس ژاپن رشد ۱.۳ درصدی را در پی داشت که این بیشترین رقم از ژانویه (دی -بهمن) ۲۰۱۸  به شمار می آید.
بازارهای اوراق بهادار هنگ‌کنگ، شانگهای، سیدنی، سنگاپور، سئول، ولینگتون، بمبئی و تایپه نیز همگی بیش از یک درصد رشد کردند. بورس بانکوک نیز بیش از دو درصد رشد کرد.در اروپا هم بازارهای سهام پاریس، لندن و فرانکفورت با بیش از یک درصد رشد معاملات خود را آغاز کردند.شاخص «اکستاکس ۶۰۰» رشد یک و نیم درصدی را در پی داشت
نام:
ایمیل:
* نظر: