:
كمينه:۴°
بیشینه:۱۲°
به‌روز شده در: ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۰
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس در مجلس از تفاهم نامه وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت برای بازگشت اخیارات سابق وزارت جهاد کشاورزی مثل صادرات و واردات نهاده دامی خبر داد.
کد خبر: ۱۶۲۷۸۷
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۷
اقتصادگردان- معین الدین سعیدی در مورد جلسه امروز(سه‌شنبه) کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس گفت: جلسه امروز به سوالات آقایان گودرزی و دهمرده، مرادی و خانم چنارانی در مورد نهاده‌های دامی و مشکلات بذر، آبیاری اراضی ۴۶ هزار هکتاری سیستان، پرورش ماهی در قفس و عدم اجرای تکالیف شیلات ایران در راستای قانون پنج ساله ششم توسعه اختصاص یافت.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس از قانع شدن نمایندگان از پاسخ‌های مسئولان خبر داد و گفت: کمیسیون کشاورزی فعلا برنامه‌ای برای ارجاع سوالات فوق به صحن علنی مجلس ندارد اما فرصت یک ماهه در مورد بعضی موارد فوق به وزارتخانه‌های مربوط برای انجام وظایفشان دادیم.

نماینده مردم چابهار در مجلس از تفاهمنامه وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت خبر داد و گفت: بر اساس این تفاهمنامه بعضی از اختیارات وزارت جهاد کشاورزی که طبق مصوبات جلسات سران سه قوا به وزارت صمت منتقل شده بود، به وزارت جهاد کشاورزی بازگشت. مهمترین بند این تفاهم نامه این بود که شرکت بازرگانی دولتی از وزارت صنعت، معدن و تجارت جدا شد و به وزارت جهاد کشاورزی رفت.

سعیدی در پایان تأکید کرد: کلیه اختیارات وزارت صمت در بحث صادرات و واردات نهاده‌های کشاورزی به وزارت جهاد بازگشت.
نام:
ایمیل:
* نظر: