:
كمينه:۷°
بیشینه:۱۱°
به‌روز شده در: ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۵
وزیر انرژی روسیه از همه بازیگران بازار انرژی جهانی خواست برای مقابله با پیامدهای شیوع ویروس کرونا که باعث افت شدید تقاضا برای سوخت شده است، دست به دست هم دهند.
کد خبر: ۱۶۱۱۸۰
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۲
اقتصادگردان- الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه در کنفرانس وزیران انرژی گروه جی ۲۰ اظهار کرد تقاضای جهانی برای نفت امسال تحت تاثیر بحران ویروس کرونا حداکثر ۱۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد که باعث شده است شرکتها سرمایه گذاری در تولید را به میزان ۲۵ تا ۳۰ درصد کاهش دهند.

وزیر انرژی روسیه گفت: روند احیای تقاضا سریع نخواهد بود و مدتی طول خواهد کشید تا به سطح پیش از شیوع ویروس کرونا برگردد.

بر اساس گزارش رویترز، وی همچنین از تلاشهای اوپک و متحدانش که روسیه نیز در میان آنها حضور دارد، برای تثبیت بازار نفت تمجید کرد و در خصوص آسیبهای ناشی از شیوع ویروس کرونا گفت: همکاری روسیه با اوپک نمونه ای از تلاشهای مشارکت برای متوازن کردن بازار است. وظیفه ما به عنوان سران صنعت انرژی این است که در مواجهه با چالشهایی نظیر بحران کرونا استقامت و همبستگی نشان دهیم.

با ضعیف ماندن مصرف سوخت در آمریکا و وضع مجدد محدودیتهای مقابله با شیوع ویروس کرونا توسط چندین دولت اروپایی، روند بهبود تقاضا در بازار نفت آهسته شده است. از سوی دیگر بازارها قادر به جذب مازاد عرضه نیستند. معامله گران مفت از افزایش چشمگیر صادرات نفت عراق در ماه آینده خبر داده اند و همزمان با توافق گروههای رقیب در لیبی، تولید نفت این کشور ازسرگرفته شده است.

اوپک پلاس اوایل ماه جاری اعلام کرد آماده است در صورت لزوم برای متوازن کردن بازار به اقدامات پیشگیرانه متوسل شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: