:
كمينه:۱۲°
بیشینه:۲۳°
به‌روز شده در: ۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۲
تهران با 7 رتبه کاهش در بازار مالی نسبت به سال قبل
تهران در رتبه بندی امسال با ۵۲۸ امتیاز بالاتر از شهرهایی چون سنت پترزبورگ، ریاض و ووهان و پایین تر از شهرهایی چون بوداپست و آتن در رده صد و دوم ایستاده است. رتبه امسال تهران نسبت به سال قبل هفت رتبه کاهش داشته است
کد خبر: ۱۶۱۰۳۸
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۷
اقتصاد گردان - نیویورک جایگاه خود را به عنوان اصلی ترین قطب مالی جهان حفظ کرد و تهران یکصد و دومین قطب مالی جهان اعلام شده است.
به گزارش ایسنا، بیست و هشتمین گزارش سالانه رتبه بندی شهرهای مهم مالی جهان توسط موسسه چینی زد ین صورت گرفت که بر این اساس شهر نیویورک جایگاه خود ر در صدر جدول حفظ کرد. این رتبه بندی بر اساس شاخص های مختلفی نظیر ثبات سیاسی، محیط سیاست گذاری، میزان در دسترس بودن نیروی کار ماهر، کیفیت زندگی، زیرساخت های شهری، میزان دسترسی به سرمایه، نقدینگی بازارها و نقش نظام بانکی صورت گرفته که بر اساس آن یک امتیاز بین صفر تا ۱۰۰۰ به هر شهر تخصیص می یابد. 

۱- نیویورک- آمریکا شاخص مرکز مالی: ۷۷۰
۲- لندن- انگلیس شاخص مرکز مالی: ۷۶۶
۳- شانگهای- چین شاخص مرکز مالی: ۷۴۸  با یک رتبه افزایش 
۴- توکیو- ژاپن شاخص مرکز مالی: ۷۴۷ با یک رتبه کاهش
۵- هنگ کنگ شاخص مرکز مالی: ۷۴۳ با یک رتبه افزایش
۶- سنگاپو شاخص مرکز مالی: ۷۴۲ با یک رتبه کاهش
۷- پکن- چین شاخص مرکز مالی: ۷۴۱
۸- سن فرانسیسکو- آمریکا شاخص مرکز مالی: ۷۳۸ با دو رتبه افزایش
۹- شنژن- چین شاخص مرکز مالی: ۷۳۲ با چهار رتبه افزایش
۱۰- زوریخ- سوییس شاخص مرکز مالی: ۷۲۴ با یک رتبه کاهش
تهران در رتبه بندی امسال با ۵۲۸ امتیاز بالاتر از شهرهایی چون سنت پترزبورگ، ریاض و ووهان و پایین تر از شهرهایی چون بوداپست و آتن در رده صد و دوم ایستاده است. رتبه امسال تهران نسبت به سال قبل هفت رتبه کاهش داشته است. 
در این رتبه بندی هم چنین شهرهای لس آنجلس در رده یازدهم، فرانکفورت شانزدهم، دوبی هفدهم، پاریس هجدهم، ونکوور بیست و چهارم، کوالا لامپور چهل و یکم، دوحه پنجاه و ششم، مسکو شصت و دوم، استانبول شصت و چهارم و باکو نود و هشتم قرار گرفته اند.
نام:
ایمیل:
* نظر: