:
كمينه:۱۱°
بیشینه:۲۱°
به‌روز شده در: ۰۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۸
پویش الف_ب_ایران به همدان رسید؛
لحظاتی قبل در راستای هفته بیست و یکم پویش سراسری #هرهفته_الف-ب-ایران به میزبانی استان همدان، سد نعمت آباد شهرستان اسدآباد با ۵۹۶ میلیارد ریال اعتبار به دست وزیر نیرو رسما به بهره‌برداری رسید.
کد خبر: ۱۶۰۵۷۰
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۲
اقتصادگردان- مطالعات اولیه شناخت برای احداث سد از سال ۱۳۷۶ آغاز شده و تاکنون طول کشیده است. این سد بر روی رودخانه شهاب کار شده و عرض تاج ۷ متر و طول آن ۶۰۰ متر و حجم مخزن سد هم ۴.۶ میلیون مترمکعب است. در حال حاضر این سد ۲.۲ میلیون مترمکعب آب در مخزن خود ذخیره دارد.

اعتباری که از ابتدا تا پایان سال ۱۳۹۷ به این طرح اختصاص یافته معادل ۳۸۲ میلیارد ریال بوده و در سال ۱۳۹۸ اعتبار ۲۶۱ میلیارد ریالی برای اجرای آن مصوب شد و صددرصد تخصیص یافت. اعتبار ۹۳.۵ میلیارد ریالی نیز برای سال ۱۳۹۹ درنظر گرفته شد. اعتبار کل هزینه شده برای این پروژه تاکنون حدود ۵۹۶ میلیارد ریال بوده است.

در ادامه سفر یکروزه وزیر نیرو به استان همدان و در راستای هفته بیست و یکم پویش سراسری #هرهفته_الف-ب-ایران آبرسانی به ۴۰۰ روستا در ۲۰ استان کشور به صورت ویدئو کنفرانسی به میزبانی همدان به طور همزمان افتتاح خواهد شد.

براساس این برنامه ۲۸۱ هزار نفر در ۴۰۰ روستای کشور از نعمت آب شرب سالم و پایدار بهره‌مند خواهند شد همچنین حفر و بهسازی بیش از ۶۵ حلقه چاه، چشمه و قنات، احداث و توسعه مخازن ذخیره آب به ظرفیت ۴۸ هزار مترمربع، خطوط انتقال به طول ۸۳۰ کیلومتر، سامانه آب شیرین کن به ظرفیت ۶۰۰ مترمکعب در شبانه روز با سرمایه‌گذاری ۳۷۹ میلیارد تومان مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.
نام:
ایمیل:
* نظر: