:
كمينه:۱۱°
بیشینه:۲۱°
به‌روز شده در: ۰۲ آبان ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۳
6 شرکت اپل، مایکروسافت، آمازون، آلفابت، فیس بوک و تسلا 7 تریلیون دلار ارزش دارند
در آغاز سال ۲۰۲۰، این ۶ شرکت برتر فناوری آمریکا حدودا ۵ تریلیون دلار ارزش داشتند؛ این در حالی است که آنها روز چهارشنبه دوم سپتامبر با ۸.۲ تریلیون دلار به اوج رسیدند. پس از پایان معاملات روز سه شنبه سرمایه در بازار آنها در مجموع به ۷.۱ تریلیون دلار رسید
کد خبر: ۱۵۹۹۲۵
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۳
اقتصاد گردان - براساس آمار ۶ شرکت بزرگ فناوری آمریکا ظرف تنها سه روز گذشته بیش از یک تریلیون دلار از سرمایه خود را از دست داده‌اند.

به گزارش سی‌ان‌بی‌سی، شرکت اپل که سرمایه در بازار آن در ۱۹ آگوست به ۲ تریلیون دلار رسید، در سه روز اخیر حدودا ۳۲۵ میلیارد دلار از سرمایه خود را از دست داده است؛ این رقم برای مایکروسافت، آمازون، آلفابت و تسلا به ترتیب ۲۱۹، ۱۹۱۹، ۱۳۵ و ۱۰۹ میلیارد دلار است و  در نهایت فیسبوک ۸۹ میلیارد دلار از دست داده است.

ارزش سهام تسلا روز پنجشنبه ۲۱ درصد افت کرد و بدین ترتیب شدیدترین ضرر خود را در تاریخ این شرکت به ثبت رساند.

«جرد ویزفیلد» از بانک سرمایه‌گذاری جفریز آمریکا گفت: در مجموع، اگر به سرمایه از دست رفته اپل در این سه روز فکر کنید، حدودا ۳۲۵ میلیارد دلار است؛ برای روشن شدن این موضوع باید بگویم که این رقم برابر با درآمدهای پیش‌بینی شده این شرکت در سال آینده است.

باوجود گزاف بودن این رقم اما باید توجه داشته باشیم که غول‌های فناوری آمریکا در سال جاری با رشد ارزش کلانی مواجه شده‌اند.

در آغاز سال ۲۰۲۰، این ۶ شرکت برتر فناوری آمریکا حدودا ۵ تریلیون دلار ارزش داشتند؛ این در حالی است که آنها روز چهارشنبه دوم سپتامبر با ۸.۲ تریلیون دلار به اوج رسیدند. پس از پایان معاملات روز سه شنبه سرمایه در بازار آنها در مجموع به ۷.۱ تریلیون دلار رسید.

هرچند که ضرر مذکور برای چند روز زیاد است اما ارزش این ۶ شرکت هنوز نسبت به آغاز سال جاری ۲.۱ تریلیون دلار بیشتر است و این در حالی است که پاندمی ویروس کرونا جهان را به زانو در آورده و به از دست رفتن بی سابقه مشاغل در ایالات متحده منجر شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: