:
كمينه:۲۰°
بیشینه:۳۲°
به‌روز شده در: ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۶
نیروی دریایی ارتش در واکنش به اظهارات سیدپرویز فتاح، رییس بنیاد مستضعفان در رابطه با مالکیت پادگان کوهک اعلام کرد: این مکان، از پیش از انقلاب اسلامی در اختیار این نیرو بوده و بعد از انقلاب نیز به عنوان ستاد فرماندهی از آن بهره‌برداری می‌کند.
کد خبر: ۱۵۸۱۸۱
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵
اقتصادگردان- روابط عمومی پادگان کوهک پیرامون اظهارات سیدپرویز فتاح در برنامه زنده «نگاه یک» در خصوص اراضی این پادگان توضیحاتی منتشر کرد که به این شرح است:

۱- منظور مهندس فتاح رییس بنیاد مستضعفان از عبارت «یک جای خوب ما در کوهک در نیروی دریایی ارتش» پادگان کوهک و ستاد نیروی دریایی ارتش بوده است که این مکان، از پیش از انقلاب اسلامی در اختیار این نیرو بوده و بعد از انقلاب نیز به عنوان ستاد فرماندهی از آن بهره‌برداری می‌کند.

۲- بر اساس مصوبات ابلاغی مقرر شده اراضی پادگان کوهک بالمناصفه بین نیروی دریایی ارتش و بنیاد مستضعفان تقسیم شود و در مسیر اجرای این مصوبه ستاد کل نیرو‌های مسلح به عنوان حکم عمل خواهد کرد.

۳- بر این اساس تمامی عواید حاصل از اعیان اراضی پادگان کوهک (ساخت و ساز‌های انجام شده در محدوده پادگان) متعلق به نیروی دریایی ارتش خواهد بود و بنیاد موظف به پرداخت ارزش آن به نیروی دریایی است.

۴- پس از برگزاری جلسات متعدد در سطح نیروی دریایی ارتش و بنیاد مستضعفان و تعیین نحوه اجرای مصوبات ابلاغی از طریق به‌کارگیری کارشناسان منتخب طرفین به منظور تعیین ارزش کارشناسی روز عرصه و اعیان پادگان کوهک، کارشناس منتخب بنیاد مستضعفان، منصفانه و عادلانه عمل نکرده و موجب توقف هرگونه اقدام در پرداخت ارزش واقعی حاصل از عرصه و اعیان به نیروی دریایی ارتش شد که همین امر توقف اجرای مصوبه ابلاغی را بدنبال داشت.

۵- برابر تدبیر ستاد کل نیرو‌های مسلح، مجدداً و به منظور تعیین تکلیف نهایی این اراضی، یک هیات کارشناسی سه نفره متشکل از کارشناسان ستاد کل نیرو‌های مسلح، نیروی دریایی ارتش و بنیاد مستضعفان در حال بررسی و ارزش‌گذاری واقعی عرصه و اعیان پادگان کوهک هستند که به محض اعلام نظریه و مشخص شدن ارزش کارشناسی عرصه و اعیان این پادگان، مصوبات ستاد کل نیرو‌های مسلح اجرایی خواهد شد.

6- شایسته است، یک مقام مسوول ارشد در جایگاه رییس بنیاد مستضعفان که وی را فردی متشرع می‌دانیم، پیش از هرگونه اظهارنظر، مستندات خود را تکمیل و مردم و مخاطبین را به اشتباه نیندازند.

بر اساس این گزارش، شنبه شب، فتاح در یک برنامه تلویزیونی نام تعدادی از تصرف‌کنندگان املاک بنیاد مستضعفان را افشا کرد و از آنها خواست تا این املاک را به این بنیاد بازگردانند تا عواید ناشی از فروش آنها هزینه محرومان شود. اما اظهارات فتاح، به گفته برخی از افرادی که نام آنها روی آنتن زنده به عنوان متخلف بیان شد، دقیق نبوده و مخدوش است. به‌طور مثال، معصومه ابتکار، معاون رییس‌جمهور در امور زنان در توئیتی خطاب به رییس بنیاد مستضعفان نوشت: آقای فتاح خیلی‌ها شمارا به دیانت می‌شناختند! صحبت شما اما اشتباه زیاد داشت و نام بردن از من و خانم مولاوردی با حقیقت ماجرا سازگار نیست که گویا رانت یا نفع شخصی بوده است. ساختمان اوایل دهه 70 با نظر امام به موسسه مطالعات زنان داده شد که ما مسوولیتی نداشتیم؛ رسانه ملی باید فرصت پاسخ دهد.
نام:
ایمیل:
* نظر: