:
كمينه:۲۳°
بیشینه:۳۴°
به‌روز شده در: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۱
رئیس هیئت‌عامل ایمیدرو اعلام کرد
معاون وزیر صمت و رئیس هیئت‌عامل ایمیدرو، از آمادگی در اکتشاف پهنه‌های معدنی زنجان خبر داد.
کد خبر: ۱۵۷۵۲۲
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۰
اقتصادگردان- خداداد غریب‌پور صبح امروز (۸ مردادماه) در مراسم افتتاح معدن زیرزمینی سولفوره انگوران، اظهار کرد: همه بخش‌های استان به اهمیت معدن پی برده و رویکرد همه نسبت به معدن، اقتصادی است.
وی در پاسخ به درخواست استاندار زنجان نسبت به به‌روزرسانی اعتبارات متناسب با افزایش قیمت برای احداث راه زنجان‌ - دندی، افزود: اعتبارات کار این جاده متناسب با شرایط، اختصاص داده می‌شود.
این مسئول با بیان اینکه طی روزهای گذشته شرکت هپکو زمین‌گیر شده بود، ادامه داد: پنج شرکت بزرگ تفاهم‌نامه با هپکو امضا کردند تا این شرکت بزرگ خدمات ارائه‌ کرده و به چرخه فعالیت برگردد.
غریب‌پور با بیان اینکه ۱۸ میلیون تن حجم فعالیت معدن انگوران است، گفت: در بخش مواد معدنی غیر از آهن، حجم تولیدات جهان ۴۳۵ میلیارد ریال است که تقریبا با GDP ایران برابری می‌کند که در این بین سهم ایران از تولید آلومینیوم ۷۸۷ هزار تن، مس ۲۵۰ هزار تن، طلا ۸۰۰۰ تن، سرب ۱۹۸ هزار تن و روی  ۲۰۸ هزار تن است که در اکثر موارد ظرفیت نصب شده بیشتر از حجم استخراج است.
رئیس هیئت‌عامل سازمان گسترش و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با اشاره به اینکه طرح توسعه طلا و معدن واگذار شده است، بیان کرد: در خراسان‌جنوبی رویکرد توسعه در مواد غیرآهنی و سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی در دستور کار قرار دارد، به طوری که از ۱۶۰ نفر فرد آموزش‌دیده همگی شاغل شدند و  این رویکرد اشتغال‌ و درآمدزا است.
معاون وزیر صمت با بیان اینکه شغل، محصول تولید است و ایجاد اشتغال، ساده‌ترین راه برای ایجاد عدالت اجتماعی است، تصریح کرد: هر شغل معدن ۱۷ شغل پایین‌دستی ایجاد می‌کند که اولویت، اشتغال بومی است.
این مسئول با بیان اینکه باید در تقویت زیرساخت‌ها همکاری کنیم، عنوان کرد: در محور دندی همکاری با وزارت نیرو و راه برای ایجاد زیرساخت خواهیم داشت. امسال سال خاصی در تقویت زیربناها است، به طوری که خط ریلی ۸۰۰ کیلومتری سنگان به بافق را داریم که ۸۰ درصد مواد جابه‌جا شده در این حوزه، مواد معدنی است.
نام:
ایمیل:
* نظر: