:
كمينه:۲۳°
بیشینه:۳۵°
به‌روز شده در: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۹
تولیدکنندگان نفت کانادایی رویکرد محتاطانه‌ای را در پیش گرفته و با وجود افزایش قیمت نفت، هزینه خود را در سطح پایینی نگه داشته اند.
کد خبر: ۱۵۶۱۸۳
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۹
اقتصادگردان- قیمت نفت آمریکای شمالی از محدوده منفی در آوریل به بیش از ۴۰ دلار در هر بشکه بهبود پیدا کرده است و برخی از تولیدکنندگان را برای افزایش هزینه یا تولید وسوسه کرده است.

انتظار می رود تولیدکنندگان نفت شیل آمریکا تا پایان ژوئن تولید نیم میلیون بشکه در روز نفت را احیا کنند که به یک چهارم تولیدی بالغ می شود که از زمان شیوع ویروس کرونا و سقوط تقاضا برای سوخت و قیمت‌ها، متوقف شده است.

به نظر می‌رسد کانادا محتاطتر است. مارک لیتل، مدیرعامل شرکت سانکور انرژی در کنفرانس مجازی سرمایه‌گذاران که توسط شرکت تی دی سکیوریتیز برگزار شد، گفت: هنوز ابهامات زیادی وجود دارد. برای هر گام مثبت رو به جلویی که برخی از اقتصادها برمی دارند، برخی دیگر از اقتصادها برنامه‌های بازگشایی اقتصادی خود را متوقف می‌کنند. بنابراین هنوز راه طولانی برای خروج از این وضعیت در پیش داریم.

برد کارسون، مدیرعامل شرکت امپریال اویل که عمده سهام آن در اختیار اکسون موبیل است، پیش بینی کرد تقاضا برای فرآورده های نفتی مانند بنزین تا پایان سال ۲۰۲۰ بهبود پیدا می‌کند.  با این حال این شرکت بودجه سرمایه خود را در مارس به میزان ۵۰۰ میلیون دلار کانادا معادل ۳۰ درصد کاهش داد.

جوناتان مک کنزی، مدیر مالی شرکت ماسه نفتی سنووس انرژی هم اظهار کرد که اولویت این شرکت کاهش بدهی است هر چند که حدود ۶۰ هزار بشکه در روز ظرفیت تولید متوقف شده خود را احیا کرده است. وی گفت: صنعت جهانی نفت با قیمت پایین ۴۵ دلار دست از کار کشیده است.

بر اساس گزارش رویترز، شرکت هاسکی انرژی هم نیمی از ۸۰ هزار بشکه در روز تولیدی که متوقف کرده بود را فعال کرده اما قصد دارد هزینه سرمایه خود را احیا کند.

نام:
ایمیل:
* نظر: