:
كمينه:۱۱°
بیشینه:۲۵°
به‌روز شده در: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۲:۳۰
سامانه بومی پرسش و پاسخ کینگ آی تی به دست متخصصان ایرانی طراحی و پیاده‌سازی شده است که نیاز کاربران فناوری اطلاعات را از جست‌وجوگرها مانند گوگل کاهش می‌دهد.
کد خبر: ۱۵۶۰۵
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۲ - ۱۶:۴۸

خبراقتصادی:به گزارش ایسنا، سامانه پرسش و پاسخ کینگ آی تی یک جامعه کاربری با محوریت موضوعات مرتبط با فناوری اطلاعات، نرم افزار، سخت‌افزار و سایر موضوعات مرتبط با این حوزه است و هدف اصلی آن پرسش و پاسخ و آشنایی بیشتر فارسی ‌زبانان با مقولات فوق و افزایش سطح علمی و فنی کاربران فارسی ‌زبان است.

متخصصان هدف از راه اندازی این سامانه را ایجاد بستری مناسب برای هدفمند و مجتمع کردن پرسش و پاسخ‌های فارسی‌زبانان در حوزه فناوری اطلاعات و در نتیجه بهتر دیده شدن محتوای فارسی در سطح وب عنوان کردند.

در این سامانه سوالاتی که خارج از حوزه‌ فناوری اطلاعات باشند، مورد تایید نخواهند بود و این به منظور ساماندهی محتوای پرسش‌های مرتبط با این حوزه است، عضویت در سامانه پرسش و پاسخ کینگ آی تی آزاد و رایگان است و همیشه خواهد بود.

فرآیند کار سامانه پرسش و پاسخ کینگ آی تی به این صورت است که این سامانه فراتر از یک انجمن گفت و گو عمل کرده و مباحث فقط پیرامون دو نوع محتوای پرسش و پاسخ شکل می‌گیرند و اگر نیاز به طرح مطلبی به جز پرسش یا پاسخ باشد در قالب نظر منتشر می‌شود.

هر گاه شخصی، پرسشی را در این سامانه مطرح کند، جامعه افراد آن سایت به بررسی آن پرداخته و به آن پاسخ و یا پیرامون آن نظر

می‌دهند و پرسش‌ها میتوانند توسط سایر اعضا ویرایش شوند مانند ویکی پدیا و این کار توسط افرادی صورت میگیرد که در سایت دارای عنوان و امتیاز بالایی باشند و مورد اعتماد جامعه کینگ آی تی محسوب می شوند.

امکان رای دادن به سوال‌ها و جواب‌ها و انتخاب بهترین جواب از ویژگی‌های مهم این سامانه به شمار می رود، در این سامانه بومی از تگ‌ها به عنوان کلمات کلیدی که به جست‌وجوپذیری بهتر سوالات کمک می‌کنند استفاده می‌شود و کاربران می‌توانند تگ‌های مورد علاقه خود را مشخص کنند تا هر وقت سوالی در زمینه آن تگ‌ها پرسیده شد، سوال برای آن‌ها ای‌میل شود.

علاقه‌مندان می توانند برای استفاده از امکانات این سایت به نشانی www.kingit.ir مراجعه کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: