:
كمينه:°
بیشینه:°
به‌روز شده در: ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۲
صرفه‌جویی و فروش اوراق دو راهکار نوبخت برای کسری بودجه
رییس سازمان برنامه و بودجه از صرفه جویی۲۰ درصدی و همچنین فروش اوراق و اسناد خزانه که عمدتا ناشی از مشکلات ایجاد شده در بحث فروش نفت است به عنوان دو راهکار برای جبران کسری بودجه امسال خبر داد
کد خبر: ۱۵۶۰۰۳
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۹
اقتصاد گردان - محمدباقر نوبخت با اشاره به تدابیر دولت برای جبران کسری بودجه امسال اظهار داشت: احتمال عدم تحقق منابع مالی بودجه عمدتا ناشی از مشکلات ایجاد شده در بحث فروش نفت است، برای جبران آن ۲ روش را در پیش گرفته‌ایم.
رییس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: ابتدا موضوع اعتباراتی که غیراعتبارات پرسنلی و حقوق و مزایاست و ما آن را به‌شکل کامل پرداخت خواهیم کرد و حتی در پاره‌ای از موارد هم مجبوریم بیش از صد در صد بپردازیم و در موارد باقی‌مانده هم تلاش داریم تا بتوانیم ۲۰ درصد صرفه‌جویی کنیم.همچنین اگر بار دیگر نیاز به منابع جدیدی برای تامین بودجه مورد نیاز داشته باشیم، می‌توانیم از فروش اوراق و اسناد خزانه استفاده کنیم.
از سوي ديگر، سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با تشریح موضوع بررسی اصلاح ساختار کلی بودجه در نشست امروز با حضور رییس سازمان برنامه و بودجه، گفت: محمد باقر نوبخت متن مقدماتی این اصلاحیه را به رییس مجلس و رییس کمیسیون ارائه کرده است.
به گزارش خانه ملت، محمدمهدی مفتح در تشریح نشست روز یکشنبه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات افزود: محمد باقر نوبخت به همراه معاونانش به منظور ارائه گزارشی از میزان درآمدها و مصارف بودجه سال ۹۹ در جلسه امروز حاضر شدند.
نماینده مردم تویسرکان در مجلس تصریح کرد: در قانون بودجه سال ۹۹ اعدادی در زمینه منابع و مصارف پیش‌بینی شده است اما با توجه به مشکلات اقتصادی پیش آمده در کشور، شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا از سازمان برنامه و بودجه خواسته بود تا گزارشی درباره اینکه اگر اعداد بودجه به واقعیت نپیوندد و نیاز به اصلاح داشته باشد را تدوین کند تا دولت براساس آن بویژه دربخش هزینه‌ها برنامه‌ریزی انجام دهد.
مفتح تاکید کرد: نوبخت در گزارش امروز خود اعلام کرد، سازمان برنامه و بودجه تلاش می‌کند تا در حد پیش‌بینی‌ها مبنی بر تحقق درآمدهای بودجه و با رعایت پرداخت‌های اجتناب‌ناپذیر، بتواند حقوق‌ها را پرداخت کند و در کنار آن هم نسبت به فعالیت‌های عمرانی به نحوی که فعالیت‌های عمرانی و سازندگی کشور دچار خللی نشود، اقدامات موثری را انجام دهد.

نحوه تدوین برنامه هفتم توسعه

مفتح با اشاره به اینکه نوبخت متن مقدماتی و چارچوب اصلاح ساختار کلی بودجه را به رییس مجلس و حاجی‌بابایی رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات ارائه کرده است، اظهار کرد: در نشست امروز درباره اصلاح ساختار بودجه که مطالبه جدی مقام معظم رهبری است و اقدامات سازمان برنامه و بودجه در این مورد مباحثی مطرح شد.
سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: قرار شد این کمیسیون جلسات منظمی را در خصوص بررسی مبانی اصلاح ساختار و تنظیم بودجه با نوبخت برگزار کند تا با هماهنگی بیشتری این اصلاحات انجام شود.
مفتح با بیان اینکه درباره نحوه تدوین و مبانی برنامه ۵ ساله هفتم توسعه در نشست امروز هم بحث و بررسی انجام شد، گفت: این اولین جلسه کاری کمیسیون برنامه و بودجه مجلس یازدهم بود که با حضور نوبخت برگزار شد و هدف ما این است که نمایندگان بتوانند در جمع‌بندی‌های اعداد و سیاست‌گذاری‌های سازمان برنامه و بودجه که منجر به تصمیم‌گیری‌ها در حوزه برنامه و بودجه می‌شود، مشارکت لازم را داشته باشد
نام:
ایمیل:
* نظر: