:
كمينه:۲۴°
بیشینه:۳۸°
به‌روز شده در: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
مدیرکل دفتر امور اقتصادی و سیاست‌های تجاری وزارت صمت اعلام کرد: اموال تملیکی واحدهای تولیدی یکی از موضوعات مهم حوزه تولید است که در این راستا اخیرا «دستورالعمل نحوه واگذاری اموال مازاد موسسات اعتباری» در شورای پول و اعتبار بررسی و مصوب شد.
کد خبر: ۱۵۵۹۱۲
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
اقتصادگردان- احمد تشکینی افزود: در بسیاری از کشورهای دنیا معمولا شرایط ویژه‌ای را برای بازگرداندن واحدهای تولیدی تملیکی به مالکان قبلی در نظر گرفته می‌شود تا فرآیند تولید دچار اختلال نشود. وی گفت: بر این اساس امکان بازگشت ملک تملیکی به صاحب حقیقی قبلی و جلوگیری از تغییر کاربری در بخش تولید بسیار مهم است. وی افزود: ماده (11) در دستور العمل جدید نحوه واگذاری اموال مازاد موسسات اعتباری تا حدی باب مذاکره را بین بانک و تولید کننده قبلی باز می‌کند. تشکینی گفت: در ماده (11) اشاره شده، که در صورتی که مال مازاد از جمله وثایق تملیکی باشد، موسسه اعتباری موظف است نحوه و زمان مزایده را حداقل ده روز قبل مزایده، به اطلاع مالک قبلی آن برساند.
در صورتی که مالک قبلی، قبل از بازگشایی پاکت‌های مزایده، کتبا اعلام آمادگی نماید، موسسه اعتباری موظف است مال مازاد را به مالک قبلی آن واگذار کند. وی ادامه داد: مبلغ قابل دریافت بابت واگذاری اموال مازاد به مالک قبلی که باید نقدا پرداخت گردد، معادل با اصل، سود و وجه التزام تاخیر تادیه دین تا تاریخ واگذاری مال مازاد به علاوه سایر هزینه‌هایی است که موسسه اعتباری در اجرای وثیقه، تملک مال، نگهداری و مزایده آن متحمل شده، است.
نام:
ایمیل:
* نظر: