:
كمينه:۲۳°
بیشینه:۳۴°
به‌روز شده در: ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۳
رییس کل دادگستری استان مرکزی:
رییس کل دادگستری استان مرکزی گفت: قوه قضاییه نمی‌خواهد سوهان روح کارگر باشد، اما کارگر باید در خدمت کار و تولید و اشتغال باشد.
کد خبر: ۱۵۵۴۸۰
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۶

اقتصادگردان- حجت‌الاسلام عبدالمهدی موسوی دوشنبه نهم تیرماه در جریان بازدید از شرکت آذرآب اراک در جلسه با مدیرعامل و کارگران شرکت با تاکید بر اینکه خوشبختانه وفاق و همدلی در بین مدیران صنعتی و اقتصادی استان مرکزی مشهود است و همگی دغدغه کار، تولید و اشتغال دارند، افزود: سه جلسه اخیر شورای تامین استان مرکزی با محوریت صنعت، اقتصاد و کار و تولید برگزار شد و همه بر حل مشکلات صنعت استان اتفاق نظر دارند.

وی با بیان اینکه قوه قضاییه براساس خط مشی ترسیم شده توسط مقام معظم رهبری و راهبردهای رییس قوه در حوزه کار، تولید، صنعت و اشتغال، دادخواست‌محور حرکت نمی‌کند، گفت: باید قدم را فراتر و جلوتر گذاشت و قبل از وقوع تنش و ایجاد موانع در مسیر تولید، در راستای حمایت از صنایع وارد شد. آذرآب از حمایت حقوقی و قضایی برخوردار خواهد بود و دستگاه قضا پشتیبان این مجموعه است و از ایده‌های تولید و حوزه‌های کاری در درون و بیرون از مجموعه با قوت حمایت می‌کند.

موسوی تصریح کرد: مدیریت و سهامداران مشکلات خود را به محیط کار و کارخانه وارد نکنند و اجازه دهید فضا آرام بماند.  اقتصاد جهان با شیوع کرونا به مشکل خورده است و در اقتصاد ایران هم بی تاثیر نبوده است، شرایط ایده‌آل نیست و شاید هم در آینده بهتر نشود به همین دلیل باید فضا را آرام کرد.

وی با تاکید بر اینکه باید با کف کارخانه در ارتباط بود، نه صرفا در دفتر مدیریت نشست، گفت: شرایط سخت است و کارگران در این شرایط دشوار مشغول به کار هستند و مدیریت نیز باید اعتماد به نفس خود را حفظ کند.

رییس کل دادگستری استان مرکزی با بیان اینکه مشکل سهامدار و اهلیت آن باید خارج از این جلسات بررسی شود، افزود: موضوع افزایش نقدینگی و سرمایه شرکت آذرآب نیازمند بررسی تخصصی است و قطعا در کارگروه اقتصادی دادگستری موضوع مطرح و بررسی خواهد شد، همچنین در بحث مطالبات سازمان تامین اجتماعی، امور مالیاتی و بانک‌ها تاکید می‌شود که فشار بیشتری به آذرآب وارد نشود تا نفسی بکشد و در مدار جهش تولید قرار گیرد.

وی خواستار نمایش و ارائه توانمندی‌های آذرآب در عرصه‌های مختلف شد و در خصوص پرونده قضایی کارگران گفت: حق و عدل و قانون ملاک کار است و تاکنون تلاش شده است که در نهایت رافت اسلامی با کارگران صنایع استان برخورد شود، قوه قضائیه در استان مرکزی حتی یک روز حبس اجرایی برای کارگران شرکت آذرآب در نظر نگرفته و پشتیبان کارگران خواهیم بود.

موسوی با اشاره به اینکه قضات حتی اگر بتوانند زیر بار مضاعف می‌روند تا کارگران ذره‌ای دل‌نگرانی نداشته باشند، تصریح کرد: کارگران قشر زحمتکشی هستند، مشکلات اقتصادی وجود دارد و قوه قضائیه نمی‌خواهد سوهان روح آنها باشند ولی این نگاه حمایتی مشروط بر این است که کارگران در خدمت کار تولید و برند کردن صنعت خود باشند و در این مسیر قدم به قدم همراه کارگران هستیم ولی اگر اخلالی ایجاد شود و باری برای نظام به همراه داشته باشند قطعا برخوردها قانونی خواهد بود.

وی اضافه کرد: پیگیر موضوع پرونده ۴۱ کارگر آذرآب هستم، رای عنوان شده قطعی نیست و در این خصوص تجدیدنظر خواهد شد، اما باید کارگران قول شرافتمندانه بدهند که شرایط انضباطی و قانونی محیط کار را رعایت می‌کنند و به آن پایبند هستند.

رییس کل دادگستری استان مرکزی در خصوص دو پرونده مدیرعامل اسبق شرکت آذرآب اراک(فریبرز پرنا) که در حال حاضر در دادگاه مفتوح است، گفت: باید بررسی بیشتری در خصوص این دو پرونده داشته باشم و ارزیابی کنم که رای و مقدمات صدور رای چگونه بوده است.

به گزارش ایسنا، دادستان اراک نیز در این بازدید اظهار کرد: کارگران شرکت آذرآب از فنی ترین و ماهرترین کارگران استان مرکزی هستند ولی با اقدامات صورت گرفته توسط مدیرعامل اسبق، این شرکت به بیراهه رفته است.

عباس قاسمی با تاکید بر اینکه دغدغه ما کار است و باید پروژه‌ها مهم و دست اول به شرکت داده شود، شرط دادن پروژه‌های دست اول و مهم به آذرآب را ایجاد اعتماد دانست و گفت: نمی‌خواهیم که سرنوشت دیگر صنایع استان در آذرآب تکرار شود، هر چند که قیاس آذرآب با هپکو درست نیست چراکه این دو شرکت شرایط کاملا متفاوتی دارند.

وی تصریح کرد: بانک کشاورزی در جلسه شورای تامین استان مرکزی رسما و صراحتا اعلام کرد که توان سهامداری این شرکت را ندارد و این کاره نیست به همین دلیل باید تکلیف سهام آذرآب مشخص شود چراکه دغدغه ما آرامش در امر تولید و حمایت از کار است.

نام:
ایمیل:
* نظر: