:
كمينه:۲۳°
بیشینه:۳۵°
به‌روز شده در: ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۵
بانک پارسیان جزو 10 شرکت بزرگ سرمایه اسمی در بورس
بانک تجارت با سرمایه 22٫3 هزار میلیارد تومانی رتبه دوم، بانک صادرات با 17.5 هزار ميليارد تومان در رتبه پنجم و بانک پارسیان با 15.6 هزار ميليارد تومان رتبه ششم در بين بزرگان بورس از نظر سرمايه اسمي قرار دارند
کد خبر: ۱۵۳۷۶۳
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۶

 
اقتصاد گردان - شرکت‌های سایپا، بانک صادرات، بانک پارسیان، هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس، ملی مس، تاپیکو و شستا به ترتیب با سرمایه 19٫5، 17٫5، 15٫6، 14٫3، 10٫1، 8٫1 و 8 هزار میلیارد تومانی در رتبه‌های چهارم تا دهم بزرگان بورس به لحاظ سرمایه اسمی ایستادند.
به گزارش نسیم اقتصاد، با آغاز امسال، تغییر و تحولات متعددی از لحاظ مواردی چون شاخص بورس، سرمایه اسمی شرکت ها، قیمت هر سهم، ارزش روز بازار شرکت‌ها و … در بورس رخ داد.
براین اساس، بررسی شرکت‌ها از لحاظ سرمایه اسمی در سال گذشته حکایت از کسب رتبه اول توسط بانک تجارت با سرمایه 22٫3 هزار میلیارد تومانی داشت و پس از آن به ترتیب فولاد مبارکه، بانک صادرات، هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس، تاپیکو، ملی مس، سرمایه‌گذاری غدیر، ذوب آهن، مخابرات و چادرملو در رتبه‌های دوم تا دهم قرار گرفتند.
اما شرکت ایران خودرو با برگزاری مجمع فوق العاده و تصویب افزایش سرمایه 1872 درصدی از همین محل در پایان سال گذشته، سرمایه را از 1٫53 به 30٫1 هزار میلیارد تومان رساند و در رتبه نخست بزرگان بورس ایران از لحاظ سرمایه اسمی ایستاد.
پس از ایران خودرو، بانک تجارت با سرمایه 22٫3 هزار میلیارد تومانی و فولاد مبارکه با سرمایه 20٫9 هزار میلیارد تومانی در پله‌های دوم و سوم نشستند.
همچنین شرکت‌های سایپا، بانک صادرات، بانک پارسیان، هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس، ملی مس، تاپیکو و شستا به ترتیب با سرمایه 19٫5، 17٫5، 15٫6، 14٫3، 10٫1، 8٫1 و 8 هزار میلیارد تومانی در رتبه‌های چهارم تا دهم سرمایه اسمی ایستادند.
نام:
ایمیل:
* نظر: