:
كمينه:-۳°
بیشینه:۶°
به‌روز شده در: ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۶
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان اعلام کرد
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان، با اشاره به آسیب دیدن اصناف و واحدهای تولیدی استان از عواقب ناشی از شیوع بیماری کرونا، بر لزوم برنامه‌ریزی مناسب برای کاهش این لطمات تأکید کرد.
کد خبر: ۱۵۱۴۲۸
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۹

اقتصادگردان- خالد جعفری در جلسه‌ای که به منظور بررسی تاثیرات شیوع کرونا بر صنوف و مشاغل در استان، برگزار شد، اظهار کرد: قطعا شیوع بیماری کرونا در کشور، به واحدهای تولیدی و صنفی در کردستان نیز لطمه زده اما باید تلاش کنیم سنگینی این لطمات به قدری نباشد که این واحدها نتوانند دوباره سرپا شوند. 

وی بر لزوم تسریع در شناسایی و دسته‌بندی واحدهای تولیدی و صنفی در کل استان تاکید کرد و افزود: باید واحدهایی که نیاز به تسهیلات و اسمهال وام دارند دسته بندی کنیم. 

جعفری عنوان کرد: اگر می‌خواهیم تولید تداوم داشته باشد و پایدار بماند، باید برنامه‌ریزی داشته باشیم اما نباید توقعاتی ایجاد کنیم که نتوانیم برآورده کنیم بلکه باید با توجه به شرایط کشور برنامه‌ریزی کنیم. 

وی با یادآوری اینکه روند کاهش و تقاضا در حوزه تولید، خدمات و اصناف از بهمن ماه آغاز شد، از اداره امور مالیاتی استان خواست مساعدت لازم را با واحدهای اقتصادی آسیب دیده داشته باشند. مساعدت بیمه (تامین اجتماعی) با کارفرمایان نیز از موارد مورد تاکید معاون اقتصادی استاندار در این جلسه بود. 

جعفری با بیان اینکه هر کدام از اصناف و تولیدکنندگان نگران واحد خود هستند اما ما در قبال همه آنها مسئول و نگران هستیم خاطرنشان کرد: مشکلات اصناف و واحدهای تولیدی که در طرح استمهال یا پرداخت تسهیلات و مساعدت بیمه یا مالیات تعریف نشده اند، را پیگیری می‌کنیم. 

معاون اقتصادی استاندار کردستان در پایان یادآورشد: خوشبختانه علیرغم مشکلات ناشی از شیوع کرونا در جهان، مرز باشماق مریوان فعال بوده و می توان گفت فعالترین مرز کشور بوده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: