:
كمينه:۷°
بیشینه:۱۸°
به‌روز شده در: ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۵
سقف برداشت پول ۵۰۰ هزار تومان است
حدود ۶۰۰۰ میلیارد تومان وام به ۴ میلیون خانوار با نرخ ۴ درصد پرداخت مي شود و مقرر شده تا به ۴ میلیون خانواری که کسب و کارشان آسیب دیده بین یک تا دومیلیون وام ارائه شود
کد خبر: ۱۵۱۰۸۹
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۶
اقتصاد گردان - حدود ۶۰۰۰ میلیارد تومان وام به ۴ میلیون خانوار با نرخ ۴ درصد  پرداخت مي شود و مقرر شده تا به ۴ میلیون خانواری که کسب و کارشان آسیب دیده بین یک تا دومیلیون وام ارائه شود.
 در جلسه ستاد  اقتصادی دولت تصمیم گرفته شد تا  کسب و کارهایی که در این مدت بخاطر کرونا دچار آسیب شده اند و چک های آن ها برگشت خورده است مورد حمایت قرار بگیرند.
مديران بانكي اعلام كرده اند كه به رابطه حقوقی کسی که چک کشیده و کسی که باید دریافت کند کاری نداریم و آن سر جای خودش باقی است. اما طبق قانون بانک ها ضوابطی داشتند و فردی که چکش برگشت میخورد را محروم می‌کردند اما در این جلسه تصمیم گرفته شده تا از یکم اسفند ماه سال جاری تا پایان اردیبشهت ماه سال ۹۹ اگر چک کسی برگشت بخورد بخاطر برگشت چک از خدمات بانکی محروم نمی شود و می تواند بقیه خدمات بانکی را دریافت کند.
همچین اگر چک کسی ۱۵ یا ۲۹ اردیبهشت ماه هم برگشت بخورد می‌تواند خدمات بانکی را در این مدت دریافت کند و تا ۳ ماه هم فرصت دارد تا برای رفع اثرچک اقدام کند.در جلسه ستاد اقتصادی دولت قرار شد سازمان تامین اجتماعی به مشاغلی که آسیب دیده اند درباره سهم کارفرما ۳ ماه مهلت بدهد و برای این که مشکلی پیش نیاید قرار شد سیستم بانکی به تامین اجتماعی کمک کند.
در جلسه ستاد اقتصادی دولت  مقرر شد تا ۴ میلیون خانواری که کسب و کار آن ها آسیب دیده است بین یک تا دومیلیون وام در اختیار آنها قرار داده شود و اقساط آن ها نیز از مبلغ یارانه آنها برداشت می‌شود و نیازی نیست قرارداد وام با سیستم بانکی انعقاد کنند و بانک ها هم تعهد کرده اند که با نرخ ۱۲ درصد حساب کنند که البته ۸ درصد آن ها را دولت پرداخت می‌کند و در مجموع به طور میانگین حدود ۶۰۰۰ میلیارد تومان ۴ میلیون خانوار وام دریافت خواهند کرد که با نرخ ۴ درصد خواهد بود.
همچنین در خصوص امهال مالیات مشاغل هم تصمیماتی گرفته شد و قرار شد ۳ ماه وزارت اقتصاد به سازمان مالیاتی مهلت بدهد تا مشکلی که برای کسب و کارها شکل نگیرد و  خیلی فشار برای آن ها ایجاد نشود.

سقف برداشت پول ۵۰۰ هزار تومان است

تمام تلاش بانك ها این است که مردم کمتر به شعب مراجعه کرده و کمتر از اسکناس استفاده کنند. مديران بانكي مي گويند كه علت اینکه سقف برداشت خودپردازها را به ۵۰۰ هزار تومان افزایش دادیم برای این بود که مردم به شعب مراجعه نکنند.یک یا دو بانک، سقف برداشت را کاهش داده اند که اقدام شخصی آنها بوده اما سقف ۵۰۰ هزار تومان همچنان پابرجاست
افزایش مبلغ کارت به کارت از سه میلیون تومان به ۱۰ میلیون تومان نیز همچنان پابرجاست، اگر بانکی سقف کارت به کارت را کاهش داده باشد، اقدام اشتباهی کرده و باید اصلاح کند. همچنین اقدام دیگر برای کاهش استفاده مردم از پول نقد و اسکناس، بالا بردن سقف کارت هدیه است. قبلا سقف کارت هدیه ۵۰۰ هزار تومان بود که از دیروز به ۲ میلیون تومان افزایش یافت.

ساعت کار بانک ها

طبق روال سال های گذشته، برای هم ایام حتی روزهای تعطیل نیز بانک ها کشیک داشته و به ارایه خدمات خواهند پرداخت.کارکنان سیستم بانکی در شرایط سختی هستند، برخی فوت کرده و برخی به قرنطینه رفته اند، بنابراین اگر مردم کار ضروری ندارند به شعب مراجعه نکنند.
رییس جمهوری نيز اعلام کرد: خدمات بانکی برای صاحبان چک های برگشتی در ماه های ( اسفند، فروردین و اردیبهشت) متوقف نخواهد شد.حسن روحانی در جلسه ستاد اقتصادی دولت با فعالان اقتصادی درباره آسیب های اقتصادی کرونا، اظهار داشت: نسبت به چک هایی که  در این دو سه ماه برگشت می خورد از نظر حقوقی برای صاحبان آن ها و بدهی که باید پرداخت کنند، تصمیمی اتخاذ نشده است.اما درباره محدودیت هایی که برای دارندگان چک های برگشتی در سیستم بانکی اعمال می شود، تصمیم بر این شد تا برای این سه ماه به دلیل شیوع بیماری کونا، محدودیت ها اعمال نشود.
 همچنین رئیس جمهوری در نشست با فعالان اقتصادی  افزود:کارفرمایان حق بیمه سه ماه (اسفند، فروردین و اردیبهشت) را تا پایان سال ۹۹ می توانند پرداخت کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: