:
كمينه:۶°
بیشینه:۱۵°
به‌روز شده در: ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۳
رئیس انستیتو پاستور خبر داد
رئیس انستیتو پاستور ایران با تأکید بر آنکه در حوزه تشخیص کووید ۱۹ روش واحدی در کل کشور اجرا می‌شود، از تجهیز ۲۰ دانشگاه علوم پزشکی کشور به کیت‌های استاندارد تشخیص بیماری کووید ۱۹ خبر داد و گفت: تجهیز دانشگاه‌ها امکان تشخیص این بیماری را طی هفته جاری در دانشگاه‌ها فراهم خواهد کرد.
کد خبر: ۱۵۰۱۸۵
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
اقتصادگردان- علیرضا بیگلری درباره کیت‌های تشخیص بیماری کووید ۱۹ (کرونا) در کشور توضیح داد: خوشبختانه ۲۰ دانشگاه علوم پزشکی کشور در حال کار با کیت استاندارد قابل تأیید وزارت بهداشت هستند و از این لحاظ نسبت به هفته قبل وضعیت بسیار بهتری داریم.

وی خاطرنشان کرد: ان‌شاء‌الله تا روز سه‌شنبه هفته جاری، بار عمده دانشگاه‌های شهرستان‌ها (در خصوص موارد نیازمند تشخیص بیماری کووید ۱۹) که به تهران منتقل می‌شد، تا حد قابل توجهی کم می‌شود. در حال حاضر کیت‌های تشخیصی که برای ویروس کووید ۱۹ به کار می‌بریم، استانداردترین کیت‌های موجود در دنیا هستند.

رئیس انستیتو پاستور ایران در همین رابطه افزود: روش تشخیص فعلی ما، روش واحدی است که در کل کشور اجرا می‌شود و حداقل از یک ماه قبل بر روی آن کار کردیم. طی این یک ماه مطالعات کافی درباره اینکه کدام روش تشخیصی برای کشور ما مناسب هست، انجام شده و این روش به صورت یکسان در کل کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بیگلری یادآور شد: همکاران ما در انستیتو پاستور طی هفته گذشته تلاش شبانه‌روزی داشته‌اند تا به طور همزمان هم بر روی نمونه‌های کشور کار تشخیصی انجام دهند و هم ۲۰ دانشگاه کشور را به امکان تشخیص بیماری کووید ۱۹ مجهز کنند.

وی در پایان گفت: تجهیز دانشگاه‌ها به امکان تشخیص بیماری کووید ۱۹ طی این هفته هم ادامه خواهد داشت.
نام:
ایمیل:
* نظر: