:
كمينه:۸°
بیشینه:۱۲°
به‌روز شده در: ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۲
حامد مظاهریان، معاون شهردار تهران با بیان اینکه زنان 15درصد پست‌های مدیریتی شهرداری تهران را در اختیار دارند، گفت: ملاک انتخاب مدیران شهری صلاحیت است نه جنسیت.
کد خبر: ۱۴۹۵۴۳
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۵
اقتصادگردان- مظاهریان درباره کنفرانس سال ۱۹۹۵ یونسکو با عنوان «تحصیلات زنان راهی به سوی توانایی» اظهار کرد: مدیریت شهری نیز در دوره کنونی همواره ضمن باور عمیق به اصل ضرورت استیفای سهم شایسته بانوان در اداره شهر، به دنبال فراهم‌سازی فرصت‌های واقعی و عملیاتی برای مشارکت آنان بوده است.

او افزود: ماده 74 برنامه سوم توسعه شهر تهران بر افزایش میزان حضور و ارتقای زنان در پست‌های مدیریتی شهرداری تاکید دارد. آمارها نشان می‌دهد که در طول بیش از ۱۰سال گذشته و به ویژه در دوره پنجم مدیریت شهری، سهم بانوان در بدنه شهرداری تهران همواره و به آرامی روبه افزایش بوده و اکنون حدود 20 درصد کارکنان را شامل می‌شود.

او با تاکید بر جهش قابل ملاحظه سهم بانوان در پست‌های مدیریتی در طول دو سال گذشته گفت: هم‌اکنون در دوره مدیریت شهری جدید حدود ۱۵ درصد پست‌های مدیریتی شهرداری تهران، (معادل ۷۰۳ پست) به بانوان اختصاص یافته است.

مظاهریان، تدوین مدل شایستگی مدیران اختصاصی بانوان، تربیت ارزیابان حرفه‌ای، تدوین الگوی برنامه توسعه فردی ویژه بانوان را از برنامه‌های درنظرگرفته شده در حوزه تقویت و توانمندسازی بانوان شاغل در شهرداری تهران برشمرد و افزود: همچنین برنامه‌های کانون ارزیابی و توسعه امسال برای 10 نفر از بانوان انجام شد و پیش بینی می‌شود که در سال 99 برای 100 نفر از بانوان اجرایی شود.

به گفته معاون شهردار تهران، مبنای انتخاب مدیران باید فارغ از جنسیت و بر اساس صلاحیت افراد باشد. مدیریت شهری تلاش دارد زمینه‌ای را فراهم کند تا بانوان بتوانند توانایی‌های خود را ارتقاء داده و نقش خود را در اداره شهر به درستی ایفا کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: