:
كمينه:۸°
بیشینه:۱۸°
به‌روز شده در: ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۹
مدیر کل بحران سازمان راهداری خبر داد:
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و ماشین آلات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از ممنوعیت تردد انواع کامیون و اتوبوس در محورهای هراز و چالوس تا ۲۴ ساعت آینده خبر داد و گفت: از مردم می‌خواهیم از هرگونه سفرهای غیرضروری تا ۲۴ ساعت آینده خودداری کرده و پیش از انجام سفر ضمن همراه داشتن همه ملزومات سفرهای زمستانی با سامانه ۱۴۱ سامانه راهداری تماس بگیرند.
کد خبر: ۱۴۹۲۶۵
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۶
اقتصادگردان- طی روزهای گذشته سامانه بارشی از شمال غربی کشور وارد ایران شد و برخی از استان‌های غربی و شمال غربی کشور را درگیر برف و کولاک کرد.

محمد رودباری - مدیر کل دفتر مدیریت بحران و ماشین آلات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای - درباره آخرین وضعیت جاده‌ها و محورهای مواصلاتی کشور در روزهای آینده اینگونه توضیح داد که طی روزهای گذشته برخی محورها از جمله مریوان- سقز، دیواندره- سقز، آزادراه تبریز- زنجان به علت بارش برف، کولاک و کاهش دید به صورت موقت مسدود شدند که البته این محورها هم اکنون بازگشایی شدند و هیچ مشکلی برای تردد وجود ندارد.

وی ادامه داد: این جبهه بارشی هم اکنون روی استان‌های اردبیل، آذربایجان غربی ، آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین، گیلان، همدان و کردستان فعال است و به تدریج به سمت استان‌های البرز، تهران، قم و مازندران حرکت می‌کند.

رودباری ادامه داد: هم اکنون استان‌های شمالی مازندران و گیلان بیشترین احتمال بارش برف همراه با کولاک را در ۲۴ ساعت آینده دارند و هم اکنون در گردنه حیران، سرعین ، محور سراب – آذربایجان شرقی و محدوده‌های از استان زنجان کولاک شدیدی وجود دارد و محور سراب و آذربایجان شرقی را به صورت موقت مسدود اعلام کرده است.

مردم فعلا به استان‌های شمالی سفر نکنند

مدیر کل دفتر مدیریت بحران و ماشین آلات سازمان راهداری  و حمل و نقل جاده‌ای گفت: براساس جلسات برگزار شده در ستاد بحران سازمان رهداری و حمل و نقل جاده‌ای از ساعت ۱۶ امروز تا ساعت ۱۴ فردا تردد هرگونه اتوبوس و کامیون از محورهای چالوس و هراز ممنوع اعلام شده است و از همه مردم می‌خواهم تا ۲۴ ساعت آینده و بهبود پیدا کردن شرایط جوی از انجام هرگونه سفرهای غیر ضروری به استان‌های شمالی خودداری کند و درصورت انجام سفر حتما قبل از آن ضمن همراه داشتن همه الزامات مسافرت‌های زمستانی از جمله زنجیر چرخ ، خوراکی و وسایل گرمایشی با سامانه ۱۴۱ سازمان راهداری هماهنگ کند.
نام:
ایمیل:
* نظر: