:
كمينه:۱۶°
بیشینه:۲۷°
به‌روز شده در: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۳
شمار زیادی از برندهای لوکس جهان در بین شرکت هایی هستند که بیشترین آسیب را از شیوع کرونا دیده‌اند.
کد خبر: ۱۴۹۲۵۰
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳
اقتصادگردان- به نقل از بیزینس اینسایدر، در شرایطی که شیوع ویروس کرونا هنوز به کنترل در نیامده است و این ویروس روز به روز قربانیان بیشتری می گیرد، پیامدهای اقتصادی این مساله بر روی اقتصادهای جهانی به تدریج در حال آشکار شدن است. پیش تر بانک مرکزی آمریکا در گزارشی هشدار داده بود که این ویروس می‌تواند یک ریسک جدید برای اقتصاد جهانی باشد که چشم انداز کل اقتصاد جهانی را تحت الشعاع قرار داده است.

به گفته موسسه رتبه بندی "مودی"، شیوع ویروس کرونا بیش از همه بر تقاضای لوازم آرایشی در منطقه شرق آسیا تاثیر خواهد گذاشت. علاوه بر این شرکت‌ها، شرکت های فناوری نظیر اپل نیز در پی شیوع کرونا مجبور به کاهش محسوس سطح فعالیت های خود در منطقه شرق آسیا شده‌اند.

همچنین برندهای لوکس نیز در حال از دست دادن بازار شرق آسیا به عنوان یکی از بزرگ ترین بازارهای مصرفی خودهستند. تنها برند " بربری" مجبور شده است یک سوم کل شعبات خود در چین را تعطیل کند. شرکت والت دیزنی نیز اعلام کرده است به دلیل مجبور شدن به تعطیلی دیزنی لند شهر شانگهای چین انتظار یک زیان ۱۷۵ میلیون دلاری را دارد.

بانک سوئیسی " یو بی اس" در گزارشی اعلام کرده است که فعالیت‌های مرتبط با گردشگری در شرق آسیا شدیدا تحت تاثیر قرار گرفته است و ایرلاین ها و هتل‌ها متحمل زیان‌های جدی شده اند. بسیاری از خطوط هوایی غربی نظیر بریتیش ایرویز، ایرفرانس، یونایتد ایرلاینز، لوفت هانزا و استرین اعلام کرده اند پروازهای خود را به طور موقت به چین قطع می‌کنند.

در شرایطی که رشد اقتصادی چین به دلایل مختلفی نظیر جنگ تجاری با آمریکا، رکود بخش مسکن و بحران بدهی از سال گذشته شروع به کاهش کرده است، انتظار می‌رود تحت تاثیر این اتفاق رشد دومین اقتصاد بزرگ جهان بیش از پیش آهسته شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: