:
كمينه:۱۹°
بیشینه:۳۰°
به‌روز شده در: ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۴
پذیره نویسی یک صندوق سرمایه‌گذاری دیگر در فرابورس ایران طی هفت روز کاری از ۲۰ تا ۲۸ بهمن ماه انجام می‌شود.
کد خبر: ۱۴۹۲۴۴
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰
اقتصادگردان- این صندوق با سرمایه ۵۰ میلیارد تومانی در سه سال آتی اقدام به سرمایه‌گذاری این منابع در شرکت‌های تکنولوژی محور ایرانی بدون تمرکز بر صنعت خاص خواهد کرد.

سابقه سرمایه‌گذاری‌های گروه مالی این صندوق در بخش اینترنت و اقتصاد دیجیتال و اوایل دهه ۹۰ و هنگام با توسعه زیر ساخت‌های ملی در حوزه اینترنت کشور برمی‌گردد.

همچنین این صندوق اولین شرکت بین المللی در بازار سرمایه ایران است که در سال ۱۳۸۴ با هدف جذب و مدیریت سرمایه‌های داخلی و خارجی در بازار بورس تهران آغاز به کار کرد.

مجموعه خدمات و محصولات ارائه شده توسط گروه مالی این شرکت شامل صندوق‌های سرمایه‌گذاری، مدیریت دارایی، خدمات بازار سرمایه در کنار خدمات کارگزاری اوراق بهادار مانند پذیرش شرکت‌ها، عرضه اولیه، انتشار اوراق، عرضه خصوصی سهام، سهامدار اختصاصی و غیره است.

براساس این گزارش، رادمان ربیعی - مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری ایران و فرانسه - در نشستی خبری که در همین زمینه برگزار شد، با بیان اینکه این شرکت سرمایه‌گذاری از سال ۸۴ با هدف جذب سرمایه‌گذار خارجی در بازار بورس ایران آغاز به کار کرده است، گفت: این گروه در زمینه تاسیس صندوق‌های سرمایه‌گذاری، مشاوره مالی به استارتاپ‌ها، خدمات کارگزاری و ... فعالیت می‌کند.

وی ادامه داد: راه‌اندازی اولین صندوق ETF شاخصی کشور، انتشار نخستین اوراق برای یک شرکت خصوصی، تجربه تملیک و مدیریت گروه سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران از جمله فعالیت‌های این گروه مالی محسوب می‌شود.

ربیعی درباره شرایط استارتاپ‌هایی که این صندوق سرمایه‌گذاری در آن‌ها سرمایه‌گذاری می‌کند، توضیح داد: استارتاپ‌هایی که این صندوق برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌کند باید ویژگی‌هایی‌ همچون قابلیت مقیاس‌پذیری، حداقل قابلیت رشد ارزش با ۵۰ میلیارد تومان، برخورداری از بازار بزرگ یا تاثیرگذاری زیاد در بازار کوچک، تیم توسعه قوی، مشتری‌مداری و... داشته باشند.

او همچنین حجم سرمایه صندوق را ۵۰ میلیارد تومان عنوان و اظهار کرد: در پذیره‌نویسی که ١٠ درصد تادیه می‌شود، از امروز ۲۰ بهمن‌ماه آغاز شده و تا ۲۸ بهمن ادامه خواهد یافت. همچنین ٣٠ درصد در سه مرحله تکمیل می‌شود؛ به گونه‌ای که از امروز به مدت یک هفته ١٠ درصد از این مبلغ پذیره‌نویسی می‌شود و ٩٠ درصد مابقی طی ۳۰ ماه باید تادیه شود و صندوق بعد از هفت سال منحل خواهد شد.

به گفته وی، چنانچه فردی اکنون در پذیره‌نویسی مشارکت کند اما در آینده مبالغ را وارد نکند، مبالغی که خریداری کرده به حراج گذاشته شمی‌شود و مبلغ به دست آمده به فرد بازگردانده خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: